Читаєте зараз
У Криму залишилась лише одна українська школа

У Криму залишилась лише одна українська школа

Аня Білоус
Автор:

У окупованому Криму лишилась тільки одна українська школа, та жоден вищий або середній навчальний заклад не прописав у методичних програмах українську мову як предмет за останні два роки. Такі дані були озвучені головою “Фонду відкрита політика” Іриною Ждановою під час “круглого столу” 16 березня. Про це повідомляє “Укрінформ“.

“У 2017-2018 навчальному роках у Криму немає закладів, в яких українська мова вивчається як предмет, і є одна українська школа, в якій навчається 132 учні”, – розповіла Жданова.

Вона також розповіла, що під час моніторингу були проаналізовані дані за попередні роки. Згідно ним ще чотири роки тому в Криму було 22 школи, у яких навчання велося українською мовою. У них навчались 894 учні. У 2014-2015 роках українська мова була предметом вичення у 169 навчальних закладах Криму різного рівня. Її вивчали 9316 учнів та студентів.

Жданова також повідомила, що у 2014-2015 роках кримськотатрська мова була предметом до вивчення у 183 навчальних закладах, тепер вона предметом не є. Проте в 2017-2018 роках на півострові зафіксовано 31 школу, де навчання ведеться кримськотатарською.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій