Читаєте зараз
Більшість українців у Польщі працюють на незадекларованій роботі

Більшість українців у Польщі працюють на незадекларованій роботі

Сергій Сурепін

Понад 70% українців, які отримували дозвіл на роботу в Польщі, працюють або в іншій країні Шенгену, або на іншій незадекларованій роботі. Згідно з інформацією видання «Європейська правда», такі цифри наводить Реєстр зайнятості іноземців Міністерства родини, праці і соціальної політики.

З 1 січня 2018 року польські роботодавці видали близько 240 тисяч заяв про намір найняти на роботу іноземців. Найбільше цих дозволів видали для українців і лише невелику частину – для білорусів. Однак реально працювати почала лише третина із них – 74 тисячі осіб. Польські працедавці подають до центру зайнятості декларацію про те, що вони хочуть найняти на роботу іноземців. Це стає підставою для видачі іноземцям робочих віз; пізніше деякі з них замість роботи в Польщі їдуть в інші країни Шенгену або працюють на незадекларованій роботі.

«Це свідчить про використання заяв і дозволів на роботу тільки для отримання візи для іноземця з метою перетину кордону і в’їзду на територію Польщі і, відповідно, в Шенгенську зону», – пояснюють у Верховній контрольній палаті Польщі.

На шахрайстві з візами заробляють злочинці. Як повідомляє Społeczeństwo, українці платять злочинним групам 600 злотих (4650 гривень), щоб отримати візу. Близько 150 тисяч цьогорічних декларацій про найм на роботу іноземців могли бути фіктивними. За три місяці злочинці могли заробити 90 мільйона злотих (майже 700 мільйонів гривень).

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій