Читаєте зараз
Українські журналісти запустили флешмоб із запитаннями до генпрокурора Луценка

Українські журналісти запустили флешмоб із запитаннями до генпрокурора Луценка

Сергій Сурепін

Журналісти з понад 15 українських медіа відправили інформаційні запити до Генеральної прокуратури України, повідомляє УП. Разом із цим вони запустили у Facebook флешмоб #Луценко_дай_відповідь.

Що відбувається

Це пов’язано із ситуацією по справі журналістки Наталки Седлецької. 18 вересня Апеляційний суд Києва частково задовольнив її скаргу на ухвалу Печерського суду, згідно з якою Генпрокуратурі надали дозвіл отримати дані із телефону журналістки за минулі 1,5 роки.

Читайте також: Телефон Седлецької не мають прослуховувати

Потім ЄСПЛ зобов’язав українську владу утриматися від доступу до будь-яких даних із телефону Седлецької. Заборона на доступ до даних із телефону журналістки діє протягом місяця – до 18 жовтня 2018 року. Цей час дається захисту Наталки Седлецької для підготовки та направлення повної скарги до ЄСПЛ, яку суд розглядатиме «в пріоритетному порядку», йдеться в документі.

Читати більше новин в Telegram

Чого хочуть журналісти

Шість запитань, адресованих генпрокурору, стосуються рішення Європейського суду з прав людини за скаргою журналістки «Радіо Свобода» Наталки Седлецької, яким слідству ГПУ на місяць заборонено використовувати будь-які дані від оператора з її телефону.

Журналісти поцікавилися, як Юрій Луценко планує виконувати рішення ЄСПЛ та чи слідство вже отримало від оператора дані з мобільних телефонів їхніх колег – самої Седлецької та іншої журналістки – Крістіни Бердинських із журналу «Новое время».

Такі ж запитання Луценко отримав в офіційних інформаційних запитах від редакцій, надісланих у ГПУ.

Хто взяв участь

Запити вже надіслали журналісти видань «Українська правда», телеканал 24, телеканал UA:Перший, «Новое время», «Громадське телебачення», «Радіо Свобода», «Громадське радіо», «Цензор.нет», «Слово і Діло», «UA Крим», «Слідство.інфо», Kyiv Post, Bihus.info, програма «Вікна-новини» (СТБ), Медійна ініціатива за права людини, бюро журналістських розслідувань «Свідомо», ІА «Центр журналістських розслідувань».

Zaborona.com також це зробила.

Що відповіла Генпрокуратура

Поки – нічого. Згідно з законом «Про доступ до публічної інформації», відповідь на інформаційний запит журналістам Генпрокуратура має надати упродовж 5 робочих днів.

 

Читайте також:

Суд зменшив обсяг даних, які прокуратура може отримати з телефону журналістки Седлецької

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій