Читаєте зараз
Українських музикантів засудили до 180 років тюрми у Греції

Українських музикантів засудили до 180 років тюрми у Греції

Katerina Sergatskova

Українського музиканта гурту Familia Perkalaba Сергія Шваюка та іншого українця Петра Литвинчука звинуватили у перевезенні нелегальних мігрантів з Туреччини у Грецію. Їх засудили до 180 років ув’язнення. Про це повідомляє видання «Слідство.Інфо».

За словами рідних заарештованих, вони поїхали до Греції аби працювати на прогулянковій яхті. Вже там озброєні люди змусили їх перевозити на яхті мігрантів. Стверджують, що їм погрожували фізичною розправою.

Продюсер Familia Perkalaba Олег «Мох» Гнатів опублікував своє звернення до українців з цього приводу на своєї сторінці у Фейсбуці:

«Слухайте люди добрі, сьогодні в Афінах судять двох з Familia Perkalaba,Sergiy Shvayuk i Петро Литвинчук, помоліця за них разом з нами, а хто не молицци, побажайте пацанам Волі. Дякую від душі»

Грецький суд вирішив, що Литвинчук та Шваюк порушили кілька грецьких законів: незаконний перетин кордонів країни ЄС, створення небезпеки для життя людей через перезавантаження яхти та відсутність рятувальних засобів. До всього, в них не було документів на керування яхтою.

Читати більше новин в Telegram

Як пише видання, на борту судна перебували 63 нелегальних мігранти. За грецьким законодавством, за одного мігранта дають 10-15 років ув’язнення.

Також, за інформацією Міністерства закордонних справ України, у грецьких тюрмах перебувають близько 150 українців з подібними звинуваченнями.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій