'
Читаєте зараз
Комітет вибоців України виступив проти політичної реклами

Комітет вибоців України виступив проти політичної реклами

Сергій Сурепін

10 вересня Комітет виборців України закликав політичні партії та потенційних кандидатів у президенти відмовитися від розміщення рекламних матеріалів до офіційного старту виборчої кампанії. За оцінкою КВУ, упродовж останніх місяців 15 політичних партій та потенційних кандидатів у президенти проводили масовані рекламні кампанії, що мають ознаки політичної реклами.

Загалом усі українські партії впродовж квітня-червня витратили на рекламу 60 мільйонів гривень. Із парламентських партій найбільше витратила «Батьківщина» (24,8 мільйони), із позапарламентських – «Основа» (8,8 мільйонів). У порівнянні із І кварталом загальні витрати партій в ІІ кварталі 2018 року збільшилися майже вдвічі (100,1 мільйонів проти 177,1 мільйонів).

Офіційно виборча кампанія з виборів президента стартує за 90 днів до дня голосування – на початку січня 2019 року. Голосування на виборах президента України пройде 31 березня 2019 року, вибори Верховної Ради – 27 жовтня 2019 року.

КВУ не єдині

6 вересня під Верховною Радою пройшов мітинг із вимогою реформувати виборчу систему і проводити вибори за відкритими списками. Люди тримали прапори різних політичних сил та об’єднань. У руках у них плакати з написами: «Ні виборам за законами Януковича», «Ні корупційній виборчій системі» тощо.

Читати більше новин в Telegram

На акції прийшли приблизно 1,5 тисяча людей. Вони представляли майже 20 партій.

Що ще треба знати?

У 2014 році Юлія Тимошенко закликала відмовитися від «нікчемної реклами». Анатолій Гриценко вказував, що рекламу варто заборонити, бо вона «коштує сотні мільйонів».

Олег Ляшко й Олег Березюк зареєстрували законопроект №2474а «Про заборону політичної реклами». Схожу позицію також публічно підтримують члени БПП та Народного Фронту.

КВУ закликає потенційних кандидатів у президенти та політичні сили виконати свої публічні обіцянки та відмовитися від реклами до офіційного старту виборчого процесу.

Наразі в Україні можна знайти рекламу чинного президента Петра Порошенка, екс-прем’єра Юлії Тимошенко, бізнесмена та екс-голови Донецької ОДА Сергія Тарути.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій