'
Читаєте зараз
Україна має сама вирішувати, як захищатись: що ще було в заяві Канади і Франції

Україна має сама вирішувати, як захищатись: що ще було в заяві Канади і Франції

Анастасія Могилевець

Прем’єр-міністри Канади та Франції, Джастін Трюдо та Габріель Атталь, оприлюднили спільну заяву. В ній зазначено, зокрема, що держави-союзниці засуджують військову агресію Росії та твердо підтримують незалежність і територіальну цілісність України.

Так, Канада та Франція продовжують визнавати Україну у межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з територіальними водами. Очільники урядів двох держав запевнили, що надаватимуть фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Києву стільки, скільки буде необхідно.

«Ми вважаємо, що саме Україна має вирішувати, як захищати себе й свій народ. Канада та Франція продовжуватимуть свою підтримку на двосторонньому рівні та через усі міжнародні організації, членами яких вони є. Ми сповнені рішучості допомогти у відновленні та реконструкції України, реагуючи на нагальні гуманітарні потреби, підтримуючи реформи та антикорупційні зусилля, а також посилюючи торговельні інвестиції в Україну», – йдеться в тексті.

Лідери задокументували обіцянку продовжити співпрацю в межах Міжнародної коаліції з повернення українських дітей. Також Оттава і Париж підтвердили довгострокову підтримку України в межах Спільної декларації країн G7 на підтримку та відповідних двосторонніх угод, які ухвалили цього року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій