Читаєте зараз
Україна не отримувала від НАТО винищувачів, але техніки стало більше: як сталося таке диво

Україна не отримувала від НАТО винищувачів, але техніки стало більше: як сталося таке диво

Ilona Kivva
Автор:
  • Міністерство оборони США заявило, що не постачало Україні винищувачі.
  • Командування Повітряних сил ЗСУ підтверджує, що не отримувало літаків.
  • Між тим українські воїни посилили технічне оснащення. Великоднє диво, схоже.

Україна офіційно заявила, що не одержувала військових літаків від НАТО, але отримано запчастини та комплектуючі. Теоретично військовий літак без коліс не є військовим літаком, колеса окремо — теж. Втім, те що поставлено, дозволило посилити українські Повітряні сили діючими системами.

Заборона розповідає про історію з передаванням урядом США Україні чи то винищувачів, чи то тільки запчастин.


Яку військову допомогу отримала Україна: версії Пентагона та ЗСУ

Хоча зараз сили Росії переважають чисельністю, це не означає, що Україна не може захищати себе. В Пентагоні вважають, що в Україні все ще є чимало бойової потужності і що Києву надходять нові поставки зброї, пише Голос Америки.

«Деякі країни надали Україні танки, деякі країни надали запчастини, щоб українці могли знову привести в дію свої непрацездатні танки. І я б сказав те саме про авіасудна. Україна отримала від інших країн підтримку, щоб деякі з її літаків знову стали діючими. Зараз вона має більше доступних літаків-винищувачів, ніж два тижні тому. І це невипадково. Інші країни, які мають досвід з такими типами суден, допомогли Україні підняти та запустити більше літаків», — заявив речник Пентагону Джон Кірбі. Втім, про те, які саме країни допомогли, і про які типи літаків йдеться, він промовчав.

Коли в Кірбі запитали, про що саме йдеться, і наскільки більше стало в України літаків, він відповів: «Більше діючих літаків. Україна отримала додаткові кхм… платформи та запчастини, щоб мати можливість збільшити розмір свого авіафлоту. У цьому випадку платформа — це літак. Українці отримали додаткові судна та деталі (additional aircraft and aircraft parts), щоб допомогти підняти більше літаків у повітря».

Читати більше новин в Telegram

Інформацію підтвердили в службі зв’язків з громадськістю командування Повітряних сил ЗСУ.

«За сприяння Уряду США Повітряні сили Збройних сил України отримали запчастини та комплектуючі, для відновлення та ремонту парку літальних апаратів, які є на озброєнні авіації Повітряних сил, що дозволить поставити до строю більше техніки», — йдеться в офіційному повідомленні.

Раніше Заборона розповідала про унікальний український міжнародний проєкт Saveualist, що ширить світом інформацію про потреби України у зброї.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій