'
Читаєте зараз
Україна організувала евакуацію з Ізраїлю

Україна організувала евакуацію з Ізраїлю

Ilona Kivva
Автор:

Перший евакуаційний рейс вилетить з Ізраїлю до Румунії 14 жовтня. Вже надано 200 квитків на літак. Наступні будуть наплавлені у сусідні з Україною держави: до Молдови, Словаччини, Польщі, Румунії, розповів посол України Євген Корнійчук. 

Насамперед посольство надає білети найбільш вразливим верствам населення: тим, хто приїхав в Ізраїль на лікування, сім’ям із дітьми й туристам, чиї рейси скасували й вони не мають змоги вилетіти з країни іншим способом. Для цього треба довести, що змоги купити квиток самостійно немає.

«Міжнародний аеропорт імені Бен-Ґуріона працює майже в штатному режимі. Деякі іноземні авіакомпанії відмовилися літати, бо їм підвищили страховки, але всі ізраїльські авіаперевізники та більшість лоукостів працюють. Вилетіти з Ізраїлю зараз — не проблема. Справжня проблема полягає в ажіотажі на квитки, у зв’язку з чим вартість до європейських країн зросла у 3-4 рази», — каже Корнійчук.

Найбільша проблема з евакуацією українців із Сектору Гази. Ініціативна група склала список на 160 українців, які хочуть виїхати, але їх кількість росте. Їх, найімовірніше, переправлять у єгипетське місто Рафах, а потім до третьої країни.

«На понад 48 годин Єгипет не дозволяє перебувати на їхній території навіть громадянам України. Сподіваємось, за 12-13 жовтня евакуюємо з Сектору Гази всіх охочих українців. Для цього співпрацюємо з посольством України в Єгипті», — додав посол.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій