Україна отримає німецькі дрони mini-Taurus, але зі знаменитими ракетами у них мало спільного

Ilona Kivva
Автор:
  • Уряд Німеччини заявив, що готується передати Україні 4 000 ударних безпілотників зі штучним інтелектом від компанії Helsing.
  • БпЛА оснащені передовим штучним інтелектом для автономного ураження цілей та стійкістю до засобів РЕБ.
  • Попри гучну назву, безпілотники не можна вважати аналогами ракет Taurus.

Жоден безпілотник з боєголовкою вагою лише кілька десятків кілограмів, навіть який мав би аналогічну дальність, не здатен досягти такого ж руйнівного потенціалу, що і німецька ракета. Попри це, міні-Тауруси мають бути вкрай потужними дронами, які за характеристиками можна прирівняти до Switchblade, досвід роботи з якими вже мають українські воїни.

Заборона розповідає про безпілотники від Німеччини, а також про їх американський аналог.

Дрони від Helsing: заява уряду ФРН

Уряд Німеччини заявив, що готується передати Україні 4 000 ударних безпілотників зі штучним інтелектом від компанії Helsing. Вони будуть поставлятися партіями по кілька сотень одиниць на місяць до завершення повного контракту. Якщо угода розрахована на рік, це означає приблизно 333 дрони/місяць. 

«Я дуже радий, що саме зараз починається постачання цих ударних дронів зі штучним інтелектом. Ця зброя дозволить українським збройним силам завдавати ударів по високопріоритетних російських військових цілях, наприклад, командних пунктах чи логістичних обʼєктах», — сказав міністр оборони ФРН Борис Пісторіус.

Вперше про поставку тисяч бойових безпілотників очільник оборонного відомства Німеччини оголосив ще у червні 2024 року, але тоді не розповів жодних подробиць.

Читати більше новин в Telegram

Mini-Taurus: що відомо про дрони

Дрони, як пише Bild, ще називають mini-Taurus. Інформація про них є вкрай обмеженою. 

Вказано, що БпЛА оснащені передовим штучним інтелектом для автономного ураження цілей, стійкістю до радіоелектронної боротьби. Також вони нібито мають в чотири рази більший радіус дії, ніж українські безпілотники-камікадзе. При цьому вони начебто дешевші, ніж американський Switchblade або російський Lancet.

«Ці специфікації свідчать про те, що дрон є боєприпасом, призначеним для ураження цілей у радіусі 40–60 км, що приблизно в чотири рази перевищує дальність дії українських безпілотників FPV-камікадзе. Вже одне це вказує на те, що ці безпілотники не можна вважати міні-Таурус або навіть трохи зрівнятися з можливостями ракети Taurus. Німецька крилата ракета призначена для ураження сильно укріплених цілей з бойовою частиною вагою 480 кг і дальністю польоту понад 500 км. Жоден безпілотник, навіть який мав би аналогічну дальність, фізично не може досягти такого ж руйнівного потенціалу з боєголовкою вагою лише кілька десятків кілограмів», — зазначають у Defense Express.

Тобто, найімовірніше, йдеться про дрони-камікадзе із бойовою частиною у межах кілограмів для ураження бронетехніки. Це підтверджують і знімки начебто дрона від Helsing, які опублікувало Bild. 

Нібито дрон від Helsing. Фото: Bild

Експерти з озброєння вважають, що безпілотники є аналогом американських Switchblade. Вони можуть стати ефективним засобом для ураження російських цілей у прифронтовій і прифронтовій зонах, але ніяк не замінять німецьку крилату ракету.

Switchblade: що можуть безпілотники

Switchblade — візитна картка американської компанії Aerovironment. Є дві основні версії: Switchblade 300 і Switchblade 600. Останні є найновішою версією моделі. Вперше їх передали ЗСУ у квітні 2022 року. Обидві моделі є дронами-камікадзе, які створювалися для підтримки невеликих піхотних підрозділів під час бойових дій. 

Порівняння основних характеристик Switchblade 300 і Switchblade 600. Інфографіка: Заборона

Switchblade 600 суттєво відрізняються за габаритами: безпілотник важить 23 кг, але все одно є переносним. Він здатен пролетіти до 40 км за 20 хв, потім зависнути над ціллю ще на 20 хвилин. Атака здійснюється за допомогою броньованої боєголовки. Тобто ці дрони можна використовувати навіть проти танків. Ракету можна пілотувати вручну за допомогою сенсорного планшета.

Обидва варіанти також мають функцію вимкнення, за допомогою якої їхні оператори можуть припинити атаку навіть після їх відправки. Оператор дрона використовує сенсорну систему керування вогнем за допомогою планшета з можливістю пілотування ракети вручну.

Раніше Заборона розповідала про випробування українського реактивного безпілотника-перехоплювача Bullet, а також про те, чому вони досі рідкість.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій