'
Читаєте зараз
Україна посилить боротьбу з піратством в інтернеті: як саме

Україна посилить боротьбу з піратством в інтернеті: як саме

Ilona Kivva
Автор:

Україна увійшла до переліку держав, які будуть наповнювати платформу WIPO ALERT – міжнародний чорний список піратських сайтів. Так протидіятимуть роботі вебресурсів, на яких порушується авторське право, повідомляє Міністерство економіки.

Відомство 21 березня ухвалило наказ про затвердження порядку формування та ведення національного переліку вебсайтів, які викликають занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності.

«Завдяки взаємодії Мінекономіки з WIPO країни-учасниці можуть обмінюватися інформацією про потенційні порушення права на авторство у міжнародному масштабі. Відтепер суб’єкти авторського права можуть подавати до IP-офісу звернення про включення вебсайту, який викликає занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності, до національного переліку таких вебсайтів», – йдеться у повідомленні.

Платформу адмініструє Міжнародна організація із захисту прав інтелектуальної власності (World Intellectual Property Organization). Країни-членкині завантажують на WIPO Alert списки вебсайтів та мобільних застосунків, які порушують авторське право з погляду національних норм. Україна – 15-та країна, що приєдналась до ініціативи.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій