Читаєте зараз
Україна посилить контроль за виїздом чоловіків за кордон

Україна посилить контроль за виїздом чоловіків за кордон

Ilona Kivva
Автор:

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) подало на розгляд Кабміну проєкт розпорядження щодо виїзду громадян за кордон під час війни. Документ більшою мірою стосується військовозобов’язаних чоловіків і передбачає:

  • врегулювання обмеження права чоловіків віком від 18 до 60 років на виїзд;
  • складання вичерпного переліку підстав для виїзду чоловіків;
  • унормування процедури виїзду водіїв, які перевозять медичні вантажі та гуманітарну допомогу;
  • надання Держприкордонслужбі права доступу до Єдиного  державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

«Відкриті вже тисячі кримінальних проваджень щодо незаконного перетину кордону чоловіками під час війни, зокрема, на підставі виданих ТЦК документів. Без зміни фундаментальних правил ми ніколи не створимо умови для того, щоб всі центри комплектування стали доброчесними. Щоб у ДБР та інших правоохоронних органів було менше роботи за цим напрямом, потрібно передусім усунути причини, які призводять до всіх цих порушень, а саме — впорядкувати правила перетину кордону, видачу документів для перетину кордону тощо», — каже очільник НАЗК Олександр Новіков.

Зокрема, йдеться про взаємний інформаційний обмін між базами даних Держприкордонслужби та Міноборони щодо військовозобов’язаних.

Тобто прикордонники, перевіряючи в пунктах пропуску документи, будуть точно знати, чи видавався він цій конкретній людині в конкретному ТЦК.«Поки для перевірки документів відбувається взаємодія з конкретними військкоматами в телефонному режимі. В подальшому це можна буде робити практично в режимі онлайн. Інспектори ДПСУ відразу будуть бачити, чи дійсно ТЦК було видано документи відносно вказаної особи», — пояснив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

Важливо! Уряд дозволив виїзд за кордон громадянам, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в АТО. Зміни затверджені постановою №840 від 11 серпня 2023 року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій