Україна ще у 2023 році просила у США системи THAAD: що вони можуть і чому їх так і не передали
- Terminal High Altitude Area Defense — протиракетний комплекс наземного базування, призначений для заатмосферного перехоплення балістичних ракет середньої дальності.
- Представники Міноборони України ще у грудні 2023 року передали Штатам перелік озброєння, яке необхідне ЗСУ. Там, були і ці системи.
- До Ізраїлю 14 жовтня 2024 року прибули початкові компоненти для експлуатації батареї протиракетного комплексу. На тлі новини розгорілася дискусія, чому зброю досі не передають Україні.
THAAD може збивати цілі на дальності до 200 кілометрів, саме тому комплекс є вкрай актуальним, аби знищувати російські ракети «Искандер» та «Кинжал». Водночас у Пентагоні вважають, що ЗСУ потребують інших типів озброєння.
Заборона розповідає про надпотужну зброю.
Terminal High Altitude Area Defense: чому не постачають ЗСУ
До Ізраїлю 14 жовтня 2024 року прибула передова група американських військовослужбовців і початкові компоненти, необхідні для експлуатації батареї протиракетного комплексу THAAD, заявив речник Пентагону бригадний генерал Патрік Райдер.
Ще у грудні 2023 з’явилася інформація, що представники Міністерства оборони України на закритій оборонній конференції у Вашингтоні представили перелік озброєння, яке необхідне ЗСУ. Серед запитів були, зокрема, і системи Terminal High Altitude Area Defense (THAAD). На тлі новин про розгортання ППО в Ізраїлі виникло запитання, чому зброю не передають Україні чи не розміщують у Східній Європі знову ж таки для захисту від російських атак (ці комплекси дістануть ракети навіть звідти).
Читати більше новин в TelegramВ Пентагоні кажуть, що причина у тому, що оборонні потреби країн зовсім різні.
«Зобов’язання перед Ізраїлем та Україною також різні. Ми маємо давнє партнерство, щоб стати на захист Ізраїлю. Ви бачили, як президент зобов’язався це зробити 7 жовтня. І коли на Україну напали понад два роки тому, президент зобов’язався підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Але знову ж таки, ви говорите про переміщення різних потужностей. І те, що потрібно в разі чергової атаки Ірану — це THAAD», — заявила заступниця речника Міноборони США Сабріна Сінгх.
ЗСУ для захисту від ракетних ударів РФ, за її словами, потрібні інші засоби. Водночас у Defense Express зауважують, що такий комплекс є вкрай актуальним для України, аби знищувати російські ракети «Искандер» та «Кинжал».
THAAD: що за система
Terminal High Altitude Area Defense — протиракетний комплекс наземного базування, призначений для заатмосферного перехоплення балістичних ракет середньої дальності. Система може збивати цілі на дальності до 200 кілометрів.
Від початку THAAD задумувалися як доповнення до систем ППО Patriot, можливостей яких на той момент було недостатньо було недостатньо для перехоплення більш досконалих балістичних ракет. Нині комплекси є частиною трирівневої протиповітряної оборони США:
- першою лінією захисту є ракети AEGIS, призначені для знищення балістичних ракет у космосі;
- якщо це не вдається, THAAD перехоплює ракету, коли вона повертається в атмосферу;
- останнім шаром захисту є ракета Patriot PAC-3 малої дальності.
Основним типом озброєння Terminal High Altitude Area Defense є ракети ERINT від компанії Loral Vought Systems. Вона особлива тим, що не несе боєголовку і покладається на вплив кінетичної енергії під час прямого зіткнення.
Ракета може досягати висоти у 25 кілометрів. У перші секунди після пуску вона обертається по спіралі, а потім йде назустріч цілі. завдяки обертанню вона і набуває кінетичної енергії, яка є необхідною для знищення ворожого боєприпасу.
До складу комплексу входять:
- радар;
- мобільний центр управління вогнем;
- чотири пускові установки.
Пускова базується на вантажівці підвищеної мобільності Oshkosh M1120 LHS, тобто вони пересувні. Кожна машина несе по вісім ракет.
Раніше Заборона розповідала про надсучасну зброю для протиповітряної оборони, над якою працюють у Великій Британії. Комплекси передадуть ЗСУ.
Читати більше новин в Telegram