Читаєте зараз
Україна та $600 мільярдів. Про що домовилися лідери G7 на зустрічі у Баварії

Україна та $600 мільярдів. Про що домовилися лідери G7 на зустрічі у Баварії

Markiian Oliiarnyk
  • З 26 по 28 червня 2022 року у замку Ельмау, що у Німеччині, проходив саміт «Великої сімки».
  • Головна тема зустрічі семи світових лідерів — російсько-українська війна.
  • Країни G7 пообіцяли надавати Україні допомогу безстроково, а також посилити санкції проти агресорки, зокрема за допомогою ембарго на золото.

У німецькій Баварії лідери семи найрозвиненіших демократичних країн світу зібралися, аби обговорити низку проблем, зокрема у сфері клімату, енергетики та глобальної інфраструктури. Значна частина триденного саміту присвячена обговоренням того, як протистояти кривавому режиму Володимира Путіна та підтримувати Україну у довготривалій перспективі.

Заборона розповідає про результати 48-го саміту лідерів G7.


Саміт Великої сімки 2022: результати

Ще перед початком зустрічі у форматі G7 США, Велика Британія, Канада та Японія оголосили про намір заборонити імпорт російського золота. Йдеться лише про новий, свіжо добутий дорогоцінний метал, а ось золото, що уже встиг потрапило на міжнародний ринок, ембарго не стосується.

«Заходи, які ми оголосили, безпосередньо вдарять по російських олігархах і по серцю військової машини Путіна. Він витрачає свої ресурси, які постійно скорочуються, на безглузду та варварську війну. Він фінансує своє его коштом як українського, так і російського народів. Нам потрібно позбавити путінський режим його фінансування», — заявив прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

Країни-члени ЄС, що входять до «Великої сімки» рішення ще не ухвалили, але розглядають такий варіант, аби ембарго на золото завдало більше шкоди саме країні-агресорці, а не європейським державам.

Читати більше новин в Telegram

Вже на саміті США запропонували запровадити граничні ціни на нафту, аби позбавити Росію надвеликих доходів з продажу дуже дорогого чорного золота. За словами голови Європейської Ради Шарля Мішеля, розглядається механізм, який передбачає обмеження або заборону страхування експортних партій російської нафти.

27 червня перед лідерами G7 виступив президент України Володимир Зеленський. Він попросив союзників посилити підтримку українського народу:

  • наданням систем протиповітряної оборони,
  • потужнішими санкціями проти Росії,
  • гарантіями безпеки для України,
  • допомогою в експорті зерна;
  • допомогою у відновленні України після війни.

Український президент заявив, що сподівається закінчити розв’язану Росією війну до кінця 2022 року, а сімка заявила про безстрокову підтримку України у протистоянні агресору. Також союзники розглядають можливість передавати нашій державі доходи від мит ​​на імпорт з Росії. «Ми будемо продовжувати надавати фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну допомогу та підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», — йдеться у спільній заяві. 

Також на саміті було оголошено про старт програми партнерства для глобальної інфраструктури, щоб залучити сотні мільярдів доларів для зміцнення світової економіки. Передбачається, що сім найбільш провідних демократичних країн на її реалізацію виділять $600 млрд до 2027 року. Цілі проєкту:

  • інвестиції в чисту енергетику, щоб забезпечити стійкість критично важливої інфраструктури до змін клімату, а також послабити вплив Росії на енергетичні ринки;
  • розширення транспортної інфраструктури по всьому світу, щоб удосконалити ланцюги поставок товарів;
  • створення нових можливостей для бізнесу та робочих місць для працівників.

Очікується, що першими проєктами на реалізацію в рамках програми буде виділення $2 млрд на будівництво сонячної станції в Анголі, $320 млн — на будівництво лікарні в Кот-д’Івуарі, а також $40 млн на сприяння регіональній торгівлі енергоресурсами в Південно-Східній Азії.

Окрім того, країни «Великої сімки» анонсували виділення для України $7.5 млрд для часткового покриття дефіциту бюджету та нові економічні санкції проти країни-агресорки. Вони передбачають:

  • обмеження проти російської військової продукції та ланцюжків постачання;
  • підвищення мит на 57 категорій російських товарів, що обійдеться Росії у $2.3 млрд;
  • обмеження на доступ Росії до глобального ринку і подальше усунення лазівок для обходу санкцій;
  • санкції проти відповідальних у порушенні прав людини, в тому числі воєнних злочинців.

Раніше Заборона розповідала про шостий пакет антиросійських санкцій ЄС, який передбачає поетапну заборону на російську нафту, а також десвіфтизацію банків РФ.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій