Читаєте зараз
Україна та Польща погодили рішення для розблокування кордону

Україна та Польща погодили рішення для розблокування кордону

Tetiana Cherevko

У Варшаві відбулась двостороння зустріч між представниками України та Польщі. Сторони напрацювали рішення, які мають допомогти розблокувати кордон, повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Після обговорення представники погодили:

  • відкриття пункту пропуску «Угринів — Долгобичув» для проїзду порожніх вантажівок;
  • створення в системі «єЧерга» окремих пасів для порожнього транспорту на пунктах пропуску «Ягодин — Дорогуськ» та «Краківець — Корчова»;
  • запуск пілотної реєстрації в «єЧерзі» безпосередньо перед перетином кордону на пункті «Нижанковичі — Мальховіце» (терміном один місяць).

Питання скасування чи змін до транспортного безвізу не обговорювалось. Водночас, польські протестувальники наполягають на функціонування «Угринів – Долгобичув» та «Нижанковичі – Мальховіце» лише для транспорту на реєстрації ЄС. Така позиція неприйнятна для України та Європейського Союзу, адже це, як зазначили в мінстерстві, дискримінаційна норма по відношенню до інших країн.

Польські перевізники 6 листопада почали блокувати рух вантажівок з Польщі в напрямку до України у пунктах пропуску «Ягодин — Дорохуськ», «Краківець — Корчова», «Рава-Руська — Хребенне». Вони оголосили страйк через надмірну конкуренцію після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій