Читаєте зараз
Україна та ЄС підписали безпекову угоду: що вона дає

Україна та ЄС підписали безпекову угоду: що вона дає

Анастасія Могилевець

Україна та Євросоюз 27 червня підписали безпекову угоду. Це сталося в ході саміту лідерів ЄС, на який прибув президент України Володимир Зеленський, пише Суспільне.

Попередній текст документа містив два основні розділи щодо безпекових гарантій. Кожен з них налічує дев’ять пунктів. Так, країни-членкині блоку забезпечують Україні, зокрема:

  • підтримку у €50 млрд, закладені у бюджет ЄС на найближчі чотири роки в межах програми Ukraine Facility;
  • кошти на відшкодування країнам ЄС наданої Україні зброї з Європейського фонду миру;
  • гроші на зброю з Фонду допомоги Україні (€5 млрд) й прибутки від заморожених активів РФ.

В першому розділі угоди йдеться про довгострокове забезпечення ЗСУ військовою технікою, а також про військову підготовку та оборонну реформу, співпраці оборонних індустрій України та ЄС, кібербезпеці, обміні розвідданими тощо.

У другому розділі розкриваються питання розмінування і відбудови території, продовження підтримки переселенців, збереження і посилення антиросійських санкцій, створення спецтрибуналу для політичної верхівки РФ тощо.

Окремим розділом в угоді зазначено план дій у разі ймовірної агресії в майбутньому. Зокрема, йдеться про термінові консультації, які мають відбутися впродовж доби. У проєкті зазначається, що зобов’язання ЄС будуть в силі доти, доки Київ продовжуватиме свій європейський шлях. Положення переглянуть щонайпізніше через 10 років.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій