'
Читаєте зараз
Україна увійде у зону роумінгу ЄС. Чи дійсно тепер все, як вдома?

Україна увійде у зону роумінгу ЄС. Чи дійсно тепер все, як вдома?

Ilona Kivva
Автор:
  • У країнах Європейського Союзу з 2017 року діє єдина зона мобільного зв’язку.
  • Це дає можливість громадянам країн-членів не переходити на інші мобільні оператори під час подорожей.
  • Додаткові витрати можливі тільки за мінімальними ставками, визначеними ЄС.

Україну приєднають до зони вільного роумінгу, що діє у всіх країнах Європейського Союзу. Це означає, що дзвонити і надсилати смс в Україну з території країн-членів блоку і навпаки можна буде за тарифами українських операторів. Втім, це не стосується мобільного інтернету.

Заборона розповідає про систему роумінгу в об’єднанні.


Вільний роумінг Євросоюзу: як це працює

Зона вільного роумінгу у Європейському Союзі почала діяти у 2017 році і працює у всіх країнах, що входять до блоку. По суті це дає можливість громадянам країн-членкинь не переходити на інші мобільні оператори чи тарифні плани і не переплачувати за іншу сітку. Україна вже найближчим часом приєднається до цієї системи.

«Наші доріжки солідарності користуються великим успіхом. Виходячи з усього цього, Єврокомісія буде працювати з Україною для забезпечення безперешкодного доступу до єдиного ринку. І навпаки», — заявила президентка Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн.

Так, приміром, коли ви подорожуватимете за межі України в будь-яку країну ЄС, вам не потрібно буде вносити жодної додаткової плати за користування мобільним телефоном. Дзвінки, текстові повідомлення і інтернет оплачуватиметься за внутрішніми тарифами — так само як у вашій країні.

Читати більше новин в Telegram

Роумінг ЄС: які нюанси

Дзвінки та смс у ЄС з України також відбуватимуться без додаткової плати.

Водночас є кілька нюансів:

  • переїзд за кордон;
  • використання інтернету.

Наприклад, якщо ви живете за кордоном або виїхали на довгий період часу, але продовжуєте використовувати свою звичайну SIM-картку, мобільний оператор все ж може стягувати додаткову плату. Вона не перевищуватиме:

  • €0.022 за хвилину дзвінків;
  • €0.004 за смс;
  • €2 за 1 ГБ даних.

Якщо це тарифний план з безплатними смс та дзвінками, вони такими будуть у будь-якій країні ЄС. Однак існують обмеження щодо трафіку. Якщо мегабайти входять у ваш тарифний план, додаткових витрат не буде. Але якщо ви платите по факту використання цих даних і ціна за 1 ГБ менше €2, наприклад, 5 грн за кожні наступні 100 МБ, то буде застосовано ліміт обсягу даних. У такому випадку буде необхідно створити спеціальний кредит — запас коштів на мобільному рахунку.

«Яна живе в Словаччині та має передплачену картку з кредитом у розмірі €15 (включно з ПДВ) на свій мобільний телефон, який покриває дзвінки, текстові повідомлення та послуги передачі даних. Коли вона їде у відпустку до Іспанії, на її картці залишається 12 євро (без ПДВ). Це означає, що під час відпустки в Іспанії Яна може мати обсяг даних, що дорівнює вартості залишку кредиту на її передоплаченій картці. Вона отримає принаймні 6 ГБ даних у роумінгу (€12/€2 = 6)», — наводять приклад на сайті ЄС.

Додаткові витрати також можливі, якщо оператор у вашій країні стягує менш як €1 за гігабайт інтернету.

Раніше Заборона розповідала про програму виплат для українців від польської благодійної організації. Можна отримати 2130 злотих на себе та по 1830 злотих на кожного члена родини.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій