Читаєте зараз
Україна веде переговори щодо відновлення авіасполучення: як це відбуватиметься у війну

Україна веде переговори щодо відновлення авіасполучення: як це відбуватиметься у війну

Ilona Kivva
Автор:

Українська сторона розпочала переговори з регуляторами США, ЄС та Ізраїлю щодо потенційного відновлення авіаперевезень в межах держави, розповів віцепрем’єр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Здійснювати міжнародні авіаперельоти неможливо без погодження двох регуляторів – європейського та американського. Представники України передають регуляторам бачення того, як буде працювати ринок в умовах воєнного стану. Уряд намагається оцінити всі ризики та затвердити відповідні алгоритми, каже Олександр Кубраков.

«Прикладів, де працюють аеропорти, куди в будь-який момент можуть прилітати дрони або ракети, у світі не так багато. Ізраїль – найуспішніший приклад. Ми багато часу проводили й проводимо в консультаціях з адміністрацією цивільної авіації Ізраїлю. До речі, у більшості її очолюють в минулому військові люди», – додав міністр.

Він не назвав жодних термінів, але зазначив, що декілька європейських авіакомпаній зацікавлені у відновленні роботи в Україні. Відомо принаймні, що про масштабні плани повернення влітку 2023 року оголосило керівництво лоукостера Ryanair.

Ведуться переговори також з трьома українськими авіакомпаніями. В планах уряду залишається запуск українського авіаційного національного оператора, але реалізацію проєкту перенесли на час після закінчення війни, зазначив Кубраков.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій