Читаєте зараз
Україна відкрила шлях для експорту зерна через Балтійське море

Україна відкрила шлях для експорту зерна через Балтійське море

Ilona Kivva
Автор:
  • З Західної України до Іспанії доправили відносно невелику партію кукурудзи.
  • Це перша партія зерна до ЄС, яку доставили морем після початку повномасштабного вторгнення Росії.
  • Морська поставка має важливе значення для українського експорту, адже Укрзалізниця просто не спроможна самотужки реалізовувати необхідні об`єми.

Україна відкрила альтернативний морський маршрут експорту зерна у Європу через Балтійське море в обхід заблокованих Росією чорноморських шляхів. Товар спочатку вантажівками вивезли до порту Свіноуйсьце, а вже звідти морем у Іспанію.

Заборона розповідає про альтернативний морський шлях експорту з України до ЄС.


Експорт кукурудзи з України в Іспанію: поставка 13 червня

Судно з 18 000 тонн української кукурудзи 13 червня прибуло у порт Ла-Корунья на північному заході Іспанії, пише CNN. Це перша поставка зерна з України до ЄС після блокади Росією Чорного моря.

«Це лише невелика кількість кукурудзи, але вона відновлює можливість імпортувати все, що тільки можливо з України», — сказав директор іспанської компанії з виробництва кормів для тварин Agafac Бруно Бід, яка купила кукурудзу.

Альтернативний морський шлях пролягає через Балтійське море. Зерно вивезли із західної України вантажівками через Румунію або напряму до Польщі, потім завантажили на корабель у польському порту Свіноуйсьце в Балтійському морі, звідки воно попрямувало до Іспанії.

Читати більше новин в Telegram

Заступник міністра закордонних справ України Дмитро Сенік заявив, що з України зерно поки виїжджає таким маршрутом, але уряд веде переговори з країнами Балтії щодо створення ще одного коридору поставок. Це дозволить доставити за призначенням 22 млн тонн зерна, що знаходиться в українських портах.

Експорт зерна з України залізницею після 24 лютого

Розблокування портів та пошуки альтернативних морських маршрутів є важливими для відновлення вивезення зерна з України, адже десятки мільйонів бідних людей по всьому світу можуть лишитися дешевої їжі. Основне експортне навантаження після початку повномасштабної війни перейшло на Укрзалізницю, але вона не здатна самотужки вивозити необхідну кількість продовольства.

Так, до 24 лютого 2022 року потягами перевозилося до 4.1 млн зерна на місяць, що становило майже половину всього експорту України. У травні 2022 року вдалося вивезти 807 000 тонн, що поки є максимумом можливостей Укрзалізниці, розповів Forbes голова УЗ Олександр Камишін.

«Це межа, і суттєво її не збільшимо без активної допомоги сусідніх країн. Ми дуже вдячні Польщі за допомогу з евакуацією українців, гуманітаркою та багато чим іншим. Але зараз нам потрібно розширення перевалки в європейських портах та додаткові вагони, які доставлять туди українське зерно від польського кордону», — зазначив він.

Раніше Заборона розповідала про продовольчий шантаж Кремля, який вимагає зняти з РФ частину санкцій в обмін на розблокування українських портів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій