Читаєте зараз
Україна впаде за два тижні? Розвіднику №1 в США влаштували головомийку в Сенаті

Україна впаде за два тижні? Розвіднику №1 в США влаштували головомийку в Сенаті

Markiian Oliiarnyk
Скотт Беррі
  • Сенатор від штату Мен розкритикував голову розвідувального управління Міноборони США за помилкові прогнози щодо війни Росії проти України.
  • Його відомство передбачало швидку перемогу РФ: що Київ впаде за три дні, а вся Україна — буквально за два тижні.
  • З’ясувалося, що американська розвідка зовсім не оцінила слабкості російської армії і волю українців до спротиву.

10 травня у Сенаті США розкритикували роботу розвідувального управління Міністерства оборони щодо прогнозування перебігу російського вторгнення в Україну. Американська розвідка передбачала, що Україна не вистоїть і кількох тижнів, зовсім не оцінивши волю українців до боротьби та недоліки армії окупантів. У Сенаті зазначили, що якби в американських законодавців були б більш правдиві прогнози, Україна до війни та на її початку отримувала б військову та фінансову допомогу від США набагато швидше і у більших обсягах.

Заборона розповідає про помилки прогнозування розвідки США щодо перебігу російсько-української війни.


Війна Росії проти України: прогнози американської розвідки

10 травня 2022 року директор розвідувального управління Міністерства оборони США генерал-лейтенант Скотт Беррі зазнав критики в американському Сенаті за неправильні прогнози щодо перебігу російського вторгнення в Україну.

Його відомство сильно переоцінило сили російських військ, і недооцінило волю українців до боротьби, спрогнозувавши, що Україна програє протягом кількох тижнів. При цьому Беррі зазначив, що розвідка спрацювала чудово, за що сенатор від штату Мен Ангус Кінг різко відчитав головного розвідника США за некомпетентність.

«Генерале, як ви можете говорити, що коли нам прямо сказали, що Київ впаде за три дні, а Україна впаде за два тижні, що це було правильним прогнозом? Якщо ви не визнаєте, що з цим виникла проблема, це означає, що це у нас є велика проблема… Розвідувальна спільнота повинна краще працювати над цим питанням», — заявив сенатор.

Читати більше новин в Telegram

Політик наголосив, що США могли б зробити набагато більше для України у військовому та фінансовому плані ще до російського вторгнення та після його початку, якби американські законодавці знали, що в України є більше шансів відбити напад росіян.

Як з’ясувалося, американська розвідка у своєму аналізі проігнорувала внутрішні слабкості російських військ, особливо відсутність адекватного командування та погану підготовку особового складу. І зовсім не врахувала волю українського народу до боротьби. Натомість прогнозисти оперували переважно кількісною оцінкою в потенціалі живої сили та військової техніки.

«Ми оцінили їхню [українців] здатність протистояти розміру російських сил, які були зібрані на кордоні України, і дійшли висновку, що їм буде дуже важко… Я дивлюся на всю операцію в цілому. Я вважаю, що масштабність залежить від прогнозів щодо того, що збиралися робити росіяни у порівнянні з тим, на скільки успішно на їхні дії відповідають українці», — пояснив директор Беррі.

Раніше Заборона розповідала про таємний візит директора ЦРУ Вільяма Бернса до Києва у січні 2022 року, під час якого він передав українській владі секретну інформацію про плани Кремля щодо нападу на Україну.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій