'
Читаєте зараз
Росіяни сунуть на Одеський порт. Якою буде війна на морі у травні 2022

Росіяни сунуть на Одеський порт. Якою буде війна на морі у травні 2022

Yevheniia Kostina
  • Росія відтворює стратегію «Анаконда» для зупинки торгової активності України на воді.
  • Через значні втрати ворогу доводиться змінювати тактику: не виключено, що удари по містах задаватимуть з моря.
  • Для перебігу всієї війни й, зокрема на воді, матиме велике значення постачання зброї Україні від партнерів.

Морські стратегії Росії зазнають краху, тож вона шукає нових способів загарбати її морські узбережжя. Після втрати флагмана Чорноморського флоту крейсера «Москва» РФ прагне блокувати Одеський порт та завдати втрат українській артилерії.

Заборона розповідає про нові бойові стратегії Росії в Чорному морі у травні 2022 року та території на воді, які хоче привласнити Москва. 


Стратегічні провали РФ у Чорному морі: думка експерта

Росія навряд чи зможе реалізувати свій план із захоплення Чорного моря, оскільки українці виявилися такими ж стійкими на воді, як і на суші, і вже здійснили кілька успішних боїв проти Чорноморського флоту РФ, стверджує адмірал ВМС США у відставці та колишній головнокомандувач об’єднаними силами НАТО Джеймс Ставрідіс.

«Важливе значення для перебігу російсько-української війни на воді матиме те, скільки зброї Україна отримає від партнерів. Росіяни мають понад 30 боєздатних бойових кораблів з безпосереднім доступом до найважливіших водних шляхів Чорного моря на півночі та принаймні частково контролюють 60% узбережжя України від Криму через Азовське море до материкової частини Росії, а Україна втратила свої основні військові кораблі, які захопили або знищили у 2014 році», — каже експерт.

Уже восьмий рік РФ намагається відрізати Україну від Чорного моря, однак їй це не вдається. На думку Ставрідіса, Росія відтворює стратегію «Анаконда» для зупинки торгової активності України на воді. Цю ж тактику використовував президент США Авраам Лінкольн для придушення Конфедерації. Та підтримка України західними партнерами не дає РФ реалізувати свої наміри на Чорному морі.

Читати більше новин в Telegram

Контроль та захоплення Одеського порту: плани РФ 

Через втрати на воді росіянам доведеться вигадувати нові бойові стратегії. Адмірал ВМС США припускає, що РФ може спробувати обійти лінії українців на суші, подібно до стратегії Дугласа Макартура під час висадки в Інчхоні на Корейському півострові в 1950 році. Тоді шість есмінців обстрілювали острів Вольмідо у гавані Інчхона — це відволікло артилерію противника і дало змогу авіації обстрілювати ворожі кораблі.

«Ще один ймовірний перебіг бойових дій — спроба росіян блокувати Одеський порт, щоб спробувати відірвати українську економіку від глобальних ринків. Росіяни, швидше за все, намагатимуться вести інтенсивний допоміжний вогонь з моря по українським цілям на березі. Вони вже продемонстрували здатність запустити крилату ракету для наземного удару, наприклад, з підводного човна», — зазначив Джеймс Ставрідіс.

Для протидії українці можуть залучити частину своїх сухопутних військ, які сотнями знищують російські танки та бронетехніку, використовуючи відносно недорогу зброю, надану західними союзниками. США надасть Україні пакет допомоги у розмірі $33 мільярдів, серед якого й обладнання для берегової охорони. А інші члени Організації Північноатлантичного договору, такі як Норвегія, мають хороші прибережні системи, якими можуть забезпечити Україну.

Раніше Заборона розповідала про експертизу судноспостерігача щодо загибелі російського крейсера «Москва» 14-15 квітня 2022 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій