Читаєте зараз
Українці можуть зарезервувати гроші на нове житло по єВідновленню: як працює послуга

Українці можуть зарезервувати гроші на нове житло по єВідновленню: як працює послуга

Ilona Kivva
Автор:

В Україні з 27 грудня почали виплачувати компенсації за зруйноване внаслідок війни житло. Це означає, що ті, хто вже отримав житловий сертифікат, може через Дію забронювати гроші для купівлі будинку або квартири, повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Бронювання необхідне для того, аби система знала, що людина планує здійснити покупку. Підтвердження про те, що кошти зарезервовані, має надійти впродовж 5 робочих днів. Після цього є всього 30 днів на оформлення договору купівлі-продажу. Якщо не встигнули, потрібно повторно подавати заяву на бронювання.

«До укладання угоди про придбання житла за сертифікатом, вам потрібно припинити право власності на той об’єкт нерухомості, який був зруйнований. Це можна зробити у нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора або у ЦНАПі», — зауважив Кубраков.

Які документи треба мати:

  • заява;
  • документ, що засвідчує право власності;
  • технічний звіт про повне знищення майна, який видає комісія органів місцевого самоврядування.

«Ви можете придбати будь-яку квартиру чи будинок – первинку або вторинку, в будь-якому регіоні країни, незалежно від того, де знаходиться зруйнована нерухомість. Якщо вартість обраної вами нерухомості вища, ніж вартість сертифіката, ви можете доплатити з власних коштів. Разом з тим, можливо об’єднати кілька сертифікатів для придбання одного об’єкту нерухомості. Якщо вартість нерухомості менша, ніж номінал сертифіката — різницю ви зможете отримати вже з прийняттям процедури стягнення репарацій з РФ», — пояснив очільник відомства.

Він також анонсував, що в січні-лютому 2024 року з’явиться також можливість реалізації сертифіката на придбання будматеріалів та замовлення робіт. Це буде актуально для тих, хто хоче побудувати новий будинок самостійно, на власній земельній ділянці.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій