'
Читаєте зараз
Українці у Литві можуть отримати гроші на оренду житла: як податися

Українці у Литві можуть отримати гроші на оренду житла: як податися

Ilona Kivva
Автор:
 • Для українців під тимчасовим захистом у Литві доступні кілька видів грошової допомоги. Більшість стосуються комунальних послуг, але є програми для дітей та людей з низьким доходом.
 • Представництво Міжнародної організації з міграції запустило велику програму компенсацій за оренду житла.
 • Гроші даватимуть одноразово. Вони мають покрити частину двомісячного внеску за квартиру чи будинок.

Аби взяти участь у програмі, достатньо заповнити спеціальну онлайн-форму. Однак треба належати до однієї з визначених категорій людей, наприклад, перебувати в країні з дітьми. Також є кілька нюансів стосовно самих договорів оренди.

Заборона розповідає про спеціальну програму для українців від МОМ.


Виплата від Міжнародної організації з міграції у Вільнюсі

Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) запустило велику програму грошової допомоги для українських тимчасових переселенців. Взяти участь можуть біженці, які орендують житло у Литві, пише lrt.lt.

Гроші призначені для часткового покриття витрат на оренду. Даватимуть їх тільки один раз, тобто виплата має компенсувати частину першого внеску, коли треба одразу заплатити за перший і останній місяці проживання.

Є додаткові критерії для учасників:

Читати більше новин в Telegram
 • батько/мати (один в країні) з однією або кількома дітьми;
 • сім’ї з трьома і більше дітьми;
 • вагітні жінки;
 • люди старше 60 років;
 • сім’ї, у яких людина з інвалідністю. 

Також важливою умовою є наявність дозволу на проживання (статусу захисту тощо) або картки від міграційної служби. При цьому договір оренди квартири чи будинку вже має бути підписаним — зробити це треба принаймні за 20 днів до подачі заявки. Договір має бути мінімум на пів року, а також офіційно зареєстрованим (зробити це можна в місцевому Реєстраційному центрі).

Покривають до 70% вартості двомісячної оренди, але сума підтримки не перевищуватиме €504 за кожен місяць. Тобто максимум можна отримати €1 008. Додатково також дадуть гроші на придбання побутових товарів (за необхідності).

Щоб взяти участь, треба заповнити спеціальну онлайн-форму.

«Однією з найболючіших проблем, з якою стикаються українці, є оренда житла. 73% українців мають труднощі з пошуком довгострокової оренди через високу вартість, заставу в кілька місяців і недостатній дохід, тому ми вирішили допомогти, частково компенсувавши плату. Ми сподіваємося, що це допоможе українцям легше інтегруватися в Литві, особливо тим, хто працевлаштований і намагається самореалізуватися», — каже голова представництва МОМ у Литві Ейтвідас Бінґяліс.

Гроші для українців у Литві: які програми діють

Для українців під тимчасовим захистом у Литві доступні такі виплати і пільги:

 • соціальна допомога — надається, коли середній дохід на одну людину становить менше €141.9/місяць;
 • компенсація витрат на опалення житла — коли перевищують 10% різниці між доходом та двома сумами доходу з державного забезпечення (€258);
 • компенсація витрат на гарячу воду — коли вартість гарячої води перевищує 5% сімейного або особистого доходу;
 • компенсація виплат на питну воду — коли вартість питної води перевищує 2% сімейного або особистого доходу;
 • виплати на дітей — їх є кілька видів, але ключова призначається усім дітям до 18 років, якщо вони вчаться у литовських закладах освіти;

Для оформлення будь-якої допомоги треба звернутися до органу місцевого самоврядування. там нададуть роз’яснення щодо подальших дій.

Крім того, регулярно надаються безплатні психологічні консультації українською та російською мовами: телефонувати можна за номером 370 800 00 474. Усі дзвінки безплатні.

Раніше Заборона розповідала про італійську урядову програму, у рамках якої надають допомогу на дітей. Оформлювати виплату надали право українцям.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій