Українці у Польщі можуть отримати по 2 130 злотих на людину
- Німецький фонд Diakonie Katastrophenhilfe з 2022 року надає грошову допомогу біженцям. Прийом заявок призупиняли, але у березні-2023 відновили.
- Для отримання виплати треба відповідати певним вимогам, а також пройти співбесіду. Реєстраційні центри DKH розміщені у 13 містах.
- Обов’язково мати статус захисту або біженця, але громадянство України не обов’язкове.
Українські тимчасові переселенці у Польщі, які офіційно не працюють, можуть претендувати на тримісячні виплати. Сума залежить від того, скільки членів родини відповідає критеріям для отримання допомоги. Так, заявнику у сумі перерахують 2 130 злотих, а іншим — по 1 830 злотих.
Заборона розповідає про програму фінансової допомоги українцям від Diakonie Katastrophenhilfe.
Грошова допомога від DKN: кому доступна
Біженці з України, які отримали PESEL UKR або офіційний статус біженця, мають право на грошову допомогу від Diakonie Katastrophenhilfe (DKN). Це німецький фонд, що діє у Польщі, пише Visit Ukraine.
Виплати у рамках програми відбуваються три місяці. Їх отримують усі члени родини, що виїхали і живуть разом, а також відповідають низці критеріїв:
- заявник і його сім’я приїхали у Польщу після 24 лютого 2022 року — бути громадянином України не обов’язково, достатньо мати докази легального проживання;
- заявник та/або його родина не отримували інших виплат від міжнародних організації (ООН, DKH, IFRC, UNHCR тощо) — допомога від уряду Польщі чи держустанов/міських рад не враховується;
- жоден із членів родини, включно із заявником, офіційно не працює в Польщі та не має доступу до інших видів доходу (наприклад, не веде бізнес).
Додатково у родині має бути людина, яка відповідає принаймні одному з критеріїв (перші два поширюються тільки на заявника):
Читати більше новин в Telegram- батько/мати-одинак;
- літня людина (від 65 років), з якою немає інших дорослих членів сім’ї;
- вагітна жінка;
- батько/мати двох і більше дітей;
- людина з особливими потребами;
- член родини з серйозними захворюваннями.
Розмір виплат складає 710 злотих на місяць для заявника та 610 — для решти членів родини. Тобто людина, яка подавалася одна, у сумі отримає 2 130 злотих, а родина з трьох людей — 2 130 плюс по 1 830 для двох інших членів сім’ї — 3 960 злотих і так далі.
Допомогу призначають після особистої зустрічі, на яку мають прийти усі, хто включений у заявку. Реєстраційні центри DKH розміщені у 13 містах:
- Вроцлав;
- Каліш;
- Кошалін;
- Люблін;
- Сувалки;
- Піш;
- Чешин;
- Дзялдове;
- Мронгово;
- Нідзіца;
- Свидниця;
- Валбжих;
- Венгрув.
Записатися на співбесіду можна онлайн на сайті. Якщо ви або хтось із рідних має інвалідність або хворобу, яка не дозволяє прийти на зустріч, потрібно зателефонувати за одним із номерів 800 000 232 / 800 011 177 / 0048918199499.
З собою треба взяти такі документи:
- паспорт або інший документ, що підтверджує особу на кожного члена родини;
- будь-який документ, що підтверджує дату в’їзду до Польщі (вона стоїть на штампі у закордонному/українському паспорті);
- якщо йдеться про особливі потреби та/або захворювання — довідки та заключення лікарів.
Важливо! Центри для перевірки заявок на отримання грошової допомоги від Diakonie Katastrophenhilfe будуть відкриті з 23 березня 2023 року. Раніше цього терміну зустрічі не призначають, але заявку можна подати вже.
Заборона розповідала про подвійні пенсії для українців у Польщі. Щоб отримувати одразу дві соціальні виплати, потрібно мати робочий стаж і хоча б місяць пропрацювати в країні.
Читати більше новин в Telegram