'
Читаєте зараз
Українські родини можуть отримати до 33 300 грн: як податися на виплату

Українські родини можуть отримати до 33 300 грн: як податися на виплату

Ilona Kivva
Автор:
 • Норвезька рада у справах біженців (NRC) допомагає переселенцям у 25 країнах світу, серед яких Україна.
 • Організація надає грошову допомогу з 2022 року, але прийом заявок тимчасово призупиняли. У березні-2023 його відновили.
 • Отримання виплати від будь-якої іншої міжнародної організації не є перешкодою для подачі заявки на цю допомогу. 

Українці, які переїхали з небезпечних регіонів, або проживають у областях, що постраждали внаслідок бойових дій, можуть отримати гроші від міжнародної організації. Виплата надається на усіх членів родини, але становить не більше 33 300 гривень на всю сім’ю. Подати заявку можна онлайн.

Заборона розповідає про виплату від NRC.


Гроші від Норвезької ради у справах біженців

NRC від початку березня-2023 відновила прийом заявок на отримання багатоцільової грошової допомоги. Вона розрахована на дві категорії громадян:

 • внутрішньо переміщені особи (ВПО);
 • люди, які проживають в районах, що постраждали внаслідок бойових дій.

Пріоритет матимуть вразливі групи населення: пенсіонери, люди з інвалідністю, багатодітні родини тощо. 

Гроші виплачуються одним платежем за три місяці — по 2 220 грн на людину за кожен. Заявки можна подавати на усіх членів родини, але не більше як на п’ятьох Тобто один заявник отримає 6 660 грн, якщо ж у сім’ї троє людей, сума становитиме 19 980 грн, а з п’яти — 33 300 гривень (і це верхня межа). 

Читати більше новин в Telegram

Виплата здійснюється на український банківський рахунок або за допомогою переказу MoneyGram для людей, у яких його немає.

Допомога від Норвезької ради у справах біженців. Інфографіка: NRC

Важливо! Прийом заявок відбуватиметься до 20 березня 2023 року. Отримання виплати від будь-якої іншої міжнародної організації не є перешкодою для подачі заявки у NRC. 

Заявка на виплату від NRC: як подати

Програма діє у рамках масштабного державного проєкту єДопомога, однак станом на 7 березня 2023 року прийом заявок через платформу тимчасово призупинили. Загалом система така: запит потрапляє у загальну базу, а відповідальні особи розподіляють їх між різними фондами, тож він у будь-якому разі не обов’язково був би спрямований до NRC.

Суто на допомогу від Норвезької ради можна зареєструватися за допомогою чат-боту у WhatsApp або Viber. 

Подача заявки на виплату від Норвезької ради у справах біженців. Інфографіка: NRC

Основні помилки при подачі заявки:

 • написав «Привіт», але не отримав відповіді — через велику кількість запитів, відповідь може надходити протягом декількох годин. Не потрібно писати кілька разів — через певний час інструкція для подальших дій буде відправлена;
 • після відповіді на запитання «Розкажіть трохи про себе» чатбот не пропускає дал — треба обрати відповідь «Я постраждалий/а» серед запропонованих варіантів; 
 • не вдається заповнити дату народження — вказуйте її у форматі дд/мм/рррр, наприклад, 04/09/1990.  
 • не проходить назва громади — напишіть її без додаткових символів та до 20 літер. Наприклад, Вінницька, Агрономічна, Гайсинська тощо. Вказувати слова громада/територіальна громада не потрібно;
 • дохід сім’ї — допомога від держави входить у цю суму. Її треба обов’язково вносити (це перевіряється). При цьому грошова допомога від міжнародних організацій не враховується до доходу;
 • дохід потрібно вказувати без додаткових символів та літер, тобто 1000, 3000, 5000 (сума виключно у гривнях);
 • всі запитання, які стосуються сум, цифр, кількості, наприклад, скільки разів переїжджали, вказуються суто цифрами/числами без жодних додаткових слів;
 • просить пін-код після відповіді на запитання «Розкажіть трохи про себе» — це означає, що ви випадково обрали «Співробітник/ця NRС». Почніть реєстрацію з іншого месенджера або повторіть у тому ж наступного дня;
 • неправильно ввели дані — зателефонуйте на гарячу лінію 0 800 302 007 та залиште заявку на їх заміну;
 • якщо через 12 годин ви не отримали відповіді від чат-бота з результатом проходження заявки, пройдіть реєстрацію повторно.

Раніше Заборона розповідала про  гарячі лінії та сервіси з пошуку житла для ВПО. Помешкання має надаватися виключно безплатно. Його отримання жодним чином не впливає на оформлення щомісячних соціальних виплат.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій