'
Читаєте зараз
Українці з ТОТ можуть отримати тимчасовий паспорт: які права дає документ

Українці з ТОТ можуть отримати тимчасовий паспорт: які права дає документ

Ilona Kivva
Автор:
  • Український уряд запустив експериментальну ініціативу з видачі тимчасових посвідчень громадянина мешканцям тимчасово окупованих територій.
  • Посвідчення виготовляють до 15 днів та видають безплатно.
  • Звернутися треба у територіальні підрозділи Державної міграційної служби України, але не обов’язково особисто.

Українці на тимчасово окупованих територіях або в зонах активних бойових дій можуть зробити тимчасове посвідчення громадянина України через родичів. По суті це тимчасовий паспорт, який доводить громадянство та містить основні відомості про людину.

Заборона розповідає про експериментальний проєкт уряду.

Тимчасове посвідчення громадянина України: що за документ

Тимчасове посвідчення громадянина України – це повноцінний документ, який посвідчує особу і підтверджує її українське громадянство. Він видається людям, які вже досягли 16-річного віку, на два роки. Якщо ж вона вже має іноземне громадянство, то зобов’язується позбутись його протягом двох років з моменту набуття громадянства України, розповіли в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. 

Український уряд запустив експериментальну ініціативу з видачі таких документів мешканцям тимчасово окупованих територій. Згідно з правилами, для оформлення довідки треба подати:

  1. заяву-анкету за формою, встановленою МВС та МЗС;
  2. довідку про реєстрацію особи громадянином України;
  3. дві світлини розміром 35х45 мм;
  4. копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які з релігійних мотивів відмовились від прийняття даного номера та повідомили податковій службі про це).

Тимчасове посвідчення громадянина України це по суті тимчасовий паспорт. Воно виглядає як книжечка на вісім сторінок, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій. В ній зазначено прізвище, ім’я, по батькові, громадянство, дата і місце народження, стать, персональний номер, реквізити посвідчення тощо.

Читати більше новин в Telegram

Українське громадянство: як отримати довідку на ТОТ

Фішка нововведення у тому, що документ можна оформити без фізичної присутності заявника, якщо той перебуває на тимчасово підконтрольних Росії територіях або у зонах ведення активних бойових дій. Подати запит замість нього може член родини або законний представник:

  • батько, матір чи усиновлювач;
  • опікун, піклувальник або інший законний представник;
  • дружина чи чоловік;
  • повнолітня дитина або онук/онуки;
  • рідний (повнорідний, неповнорідний) брат/сестра;

Для цього треба звернутися у територіальні підрозділи Державної міграційної служби України.

Оформлення документа можливе для українців, які:

  • втратили паспорт, але є інформація щодо оформлення документа (в тому числі закордонного) в Єдиному державному демографічному реєстрі або у відомчій системі ДМС;
  • молодші за 18 років і про них відсутня інформація в Реєстрі або у відомчій системі ДМС.

Тимчасове посвідчення громадянина України виготовлятимуть безплатно протягом 15 робочих днів з дня подання заяви-анкети. Готовий документ надішлють до територіального органу ДМС або Мінреінтеграції, а потім до законного представника/члена сімʼї, який вже передасть його замовнику.

Раніше Заборона розповідала про отримання довідки про реєстроване місце проживання. Вона потрібна для певних адміністративних чи соціальних послуг, наприклад, оформлення пільг для ВПО, субсидій чи картки платника податків.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій