Читаєте зараз
Українці з ЄС зможуть приєднатися до спеціального легіону ЗСУ: як це працюватиме

Українці з ЄС зможуть приєднатися до спеціального легіону ЗСУ: як це працюватиме

Анастасія Могилевець

На території Польщі сформують новий добровольчий підрозділ «Український легіон». До нього зможуть долучитися українці, які проживають в країнах Європейського Союзу.

Створення підрозділу передбачає безпекова угода між Україною та Польщею, яку уклали у Варшаві 8 липня. Також документ визначає порядок підготовки цього підрозділу на території країни-партнерки.

«Український легіон тренуватиметься в Польщі й буде оснащений за допомогою партнерів. Кожен громадянин України, який вирішить бути в легіоні, зможе підписати контракт зі Збройними Силами України», — каже президент Володимир Зеленський.

Сторони працюють над порядком відбору, підготовки, комплектування, забезпечення зброєю, технікою та боєприпасами такого підрозділу. Також обговорять соціально-фінансову підтримку військових і статус їх перебування на території Польщі. Втім, в процесі підготовки зможуть взяти участь люди, які проживають в інших державах, не лише у Польщі.

«Ми маємо дуже позитивний досвід українсько-польсько-литовської бригади, і на основі такого досвіду ми дамо саме громадянам України, які зараз перебувають у Польщі, Литві, інших країнах ЄС, можливість добровільно приєднатися до оборони України», — додав Зеленський.

Також польська сторона зобов’язалася розробити механізм збивання в повітряному просторі України російських ракет та дронів, що були випущені в напрямку Польщі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій