Читаєте зараз
Українці зможуть виступити на Олімпійських іграх-2024: яка умова

Українці зможуть виступити на Олімпійських іграх-2024: яка умова

Анастасія Бодюл

Українські спортсмени виступатимуть на Олімпійських іграх 2024 року у Парижі навіть за допуску російських та білоруських представників, заявив президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт. 

«Наші спортсмени мають бути на Олімпіаді. Наш прапор буде на церемонії відкриття, на змаганнях. Наші спортсмени представлятимуть нашу державу, щоб всі у світі побачили, що Україна була, є і буде. Ми не звертаємо уваги цим атлетам [із Росії та Білорусі], тому що для нас взагалі незрозуміло, хто вони. Вони під нейтральним прапором», — наголосив  очільник НОК України.

Основна умова української сторони — заборона для спортсменів із країн-агресорок виступати з їхньою національною символікою. Якщо її порушать, Україна бойкотуватиме змагання. 

У липні 2023 року Міністерство молоді та спорту України дозволило українським атлетам змагатися на турнірах, де присутні представники Росії та Білорусі. Це можливо лише, якщо вони під білим прапором. Міжнародний олімпійський комітет поки не ухвалив рішення щодо допуску росіян та білорусів на майбутні олімпійські змагання: серед країн, яким видали запрошення немає Росії та Білорусі. Можливо, остаточний вердикт оголосять на сесії організації у жовтні 2023 року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій