'
Читаєте зараз
Україні можуть дати ATACMS більшої дальності

Україні можуть дати ATACMS більшої дальності

Ilona Kivva
Автор:

Група високопоставлених республіканців у Конгресі США 1 листопада написала листа президенту Джо Байдену. Вони закликали надіслати в Україну ракети ATACMS більшої дальності, пише Reuters.

«Вони надіслали листа, коли більшість у Палаті представників, яку складають республіканці, підійшла до голосування за окремий законопроєкт про допомогу Ізраїлю, незважаючи на прохання президента-демократа Джо Байдена щодо широкого документу про фінансування національної безпеки в розмірі $106 млрд із фінансуванням для Ізраїлю, України та Тайваню» — додали у виданні.

ATACMS — це сімейство американських балістичних ракет, які використовуються як снаряди для реактивних систем залпового вогню HIMARS. Україна вже отримала найпершу та найстарішу модифікацію боєприпаса — M39 (ATACMS Block I). Вона має дальність польоту близько 160 км, тоді як більш далекобійна версія летить на відстань до 300 кілометрів.

Попри свій вік, ця ракета є досить ефективною зброєю та важкою ціллю для російської протиповітряної оборони (ППО). Саме за допомогою M39 були знищені цілі на тимчасово окупованих аеродромах Бердянська та Луганська.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій