Читаєте зараз
Україні призупинили виплати боргів: що це дає

Україні призупинили виплати боргів: що це дає

Daniil Tsarevskyi

Міністр фінансів України 21 грудня 2023 року підписав зміни до Меморандуму про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за офіційним боргом, продовживши його дію ще на чотири роки, повідомляє Міністерство фінансів.

Угода, підписана з групою офіційних кредиторів України з країн G7 та Паризького клубу, дозволить призупинити виплати за державним та гарантованим державою боргами до кінця березня 2027 року. Така дата повʼязана із закінченням програми Механізму розширеного фінансування від МВФ на $15.6 млрд на чотири роки.

«Досягнення сьогоднішньої домовленості дозволяє знизити навантаження на бюджет до кінця дії програми МВФ та заощадити валютну ліквідність для забезпечення соціальних видатків. Це добровільне призупинення виплати боргу є частиною пакета міжнародної підтримки на суму $122 млрд, наданої партнерами України», — зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

З січня по листопад 2023 року Україна витратила на обслуговування державного боргу 225 млрд грн — це 8.5% від загального обсягу видатків. 

Вперше Україна підписала Меморандум про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за державним та гарантованим державою боргом 14 вересня 2022 року. Це дозволило не платити основну суму боргу та відсотки до кінця 2023 року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій