Українські біженці у Швейцарії отримають спецстатус: що він гарантує
- Українці, які евакуювались до Швейцарії, зможуть претендувати на міграційний статус S.
- Спецстатус дозволяє швидко прийняти групу біженців без процедури надання політичного притулку.
- Громадяни України матимуть право на проживання, роботу, навчання, а також щомісячну грошову допомогу.
Влада Швейцарії введе у дію спеціальний міграційний статус S для біженців з України та їхніх рідних. Цей інструмент розробили ще у 1990-х роках для того, щоб швидко приймати групи біженців за спрощеною процедурою. Втім, отримати такий статус раніше було практично неможливо.
Заборона розповідає деталі спеціального статусу для українців у Швейцарії та про те, хто може його отримати.
Захист біженців з України у Швейцарії: що таке статус S
Статус захисту S швейцарський уряд розробив у середині 1990-х років у зв’язку з війною на Балканах, пише Swissinfo. Цей інструмент дозволяє швидко прийняти групу біженців без процедури надання політичного притулку і без індивідуального вивчення причин втечі з країни. Таким чином уряд прагнув впоратися з масовим напливом людей і запобігти перевантаженню системи надання притулку. Проте досі цей статус ніколи не використовувався.
Тепер Швейцарія вирішила надавати спецстатус українцям та членам їхніх сімей. Також його можуть отримати і громадяни третіх країн, які мають дозвіл на проживання в Україні, отриманий до 24 лютого 2022 року, і не можуть безпечно повернутися у країну свого походження. Статус S не надаватимуть тим біженцям, хто вже отримав захист в іншій державі Європейського Союзу.
Які права надає українцям статус S у Швейцарії
Громадянам України нададуть тимчасовий дозвіл на проживання терміном в один рік. Його можна буде продовжувати, допоки йтиме війна. Також українські біженці матимуть право на житло, соціальні пільги, медичне обслуговування, працевлаштування, а діти зможуть ходити до місцевих навчальних закладів.
Читати більше новин в TelegramІнші гарантії для біженців:
- уряд Швейцарії планує надавати щомісячну фінансову допомогу у розмірі 1500 франків (близько $1600) на особу;
- через п’ять років людям, які не зможуть повернутися до своєї країни, видадуть дозвіл на проживання категорії B з можливістю довгострокового перебування;
- ті, хто отримав статус S, зможуть пересуватися в межах Шенгенської зони;
- людей розміщуватимуть у федеральних центрах для біженців (CFA), де є 5000 вільних місць;
- для 45 000 людей дах над головою пропонують й приватні особи по всій Швейцарії.
Раніше Заборона розповідала про прихисток для українців у Німеччині та про те, як отримати тимчасове житло, матеріальну допомогу і субсидії на житло в цій країні.
Читати більше новин в Telegram