Читаєте зараз
Українські спецпризначенці провели унікальну операцію у берегів Криму

Українські спецпризначенці провели унікальну операцію у берегів Криму

Ilona Kivva
Автор:

Україна повернула контроль над буровими газо- та нафтовидобувними платформами біля берегів окупованого Криму в Чорному морі, повідомили в Головному управлінні військової розвідки Міністерства оборони.

РФ незаконно користувалася ними з 2015 року, а з початком повномасштабного вторгнення використовувала у військових цілях. Зокрема, як вертолітні майданчики та для розміщення засобів РЛС.

Воїни України на т. зв. вишках Бойка. Фото: ГУР МОУ

«Унікальну операцію зі встановлення контролю над так званими вишками Бойка провели силами підрозділів ГУР МО України. Зокрема під контроль були повернуті  бурові платформи «Петро Годовалець» та «Україна», а також СПБУ «Таврида» і СПБУ «Сиваш», — уточнили в відомстві.

Спецпризначенцям вдалося захопити цінні трофеї: запас вертолітних боєприпасів типу НАР (некерованих авіаційних ракет), а також РЛС «Неву», що може відстежувати рух суден у Чорному морі.

Під час однієї з фаз цієї операції відбувся бій між українськими спецпризначенцями на катерах та російським винищувачем Су-30, який отримав ураження і змушений був відступити.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій