Читаєте зараз
Українські воїни FPV-дроном збили російський вертоліт Мі-28: чому це історичний удар

Українські воїни FPV-дроном збили російський вертоліт Мі-28: чому це історичний удар

Ilona Kivva
Автор:
  • У мережі 6 серпня 2024 року з’явилися кадри, на яких український безпілотник уражає військовий гвинтокрил ворога.
  • Гелікоптер підбили спецпризначенці СБУ над Курською областю Росії. 
  • FPV-безпілотники найчастіше запускають у ролі камікадзе з різними бойовими частинами або для скидання боєприпасів на противника. 

Ураження російського вертольота за допомогою БпЛА підтверджує, що вони не є недосяжною ціллю для такого типу техніки. Українські захисники цілком могли вже навіть напрацювати тактику їх використання, навчаючись на попередніх спробах (вони були).

Заборона розповідає про вкрай важливу операцію українських воїнів.

Ураження гелікоптера РФ за допомогою БпЛА: операція СБУ

У мережі час від часу публікувалися відео того, як українські захисники намагаються уразити російські військові гелікоптери за допомогою FPV-дронів. Тривалий час вони залишалися недосяжною ціллю. 

Вже 6 серпня 2024 року з’явилися кадри, які підтверджують, що це таки вдалося зробити — вперше в історії. На ролику видно, що безпілотник заходить до хвостової частини гвинтокрила Мі-28.

Про ураження вертольота спочатку почали писати російські військові. Вони стверджують, що гвинтокрил було пошкоджено, але він начебто підлягає ремонту. Екіпажу нібито вдалося врятуватися. Пост російського військового Алєксєя Зємцовв, який веде Телеграм-канал «Воевода вещает». Скріншот: Telegram

Читати більше новин в Telegram

Згодом інформацію про ураження підтвердили і українські воїни. Однак кажуть, що йдеться про збиття машини.

Пост лейтенанта ЗСУ з позивним «Алекс». Скріншот: Офіцер+/Telegram

Вертоліт, як пише «Бабель» з посиланням на джерела в Службі безпеки України, збили спецпризначенці Центру спецоперацій «А» СБУ. Його уразили над Курською областю Росії. 

Коли саме спецпризначенці провели спецоперацію, невідомо. Зауважимо, що ще 31 липня у ЗМІ з’явилася інформація про імовірне збиття дроном вертольота цього ж типу. Однак тоді стверджувалося, що це сталось над окупованим Донецьком.

«Тепер ми вже точно можемо говорити про те, що ворожі гелікоптери — не така вже й недосяжна ціль для наших FPV-дронів. Також можна обережно припустити, що наші військові цілком можуть мати якісь більш удосконалені версії цього озброєння та вже напрацьовані тактики використання з урахуванням попередніх спроб», — зазначили у Defense Express.

FPV-дрон: що це таке

Безпілотники типу First Person View (FPV) — це дрони, керування якими здійснюється за допомогою виду від першої особи, тобто шляхом передавання відео в реальному часі з камери, що встановлена в передній частині БпЛА, пише «Мілітарний»

Загалом це не військова техніка — в цивільному житті її використовують, наприклад, у спортивних перегонах. Однак під час війни Росії проти України їх почали широко застосовувати саме для мілітарних цілей. 

Коли йдеться саме про військове застосування, то маються на увазі швидкісні квадрокоптери, керовані за допомогою спеціальної гарнітури. Їх запускають у ролі камікадзе з різними бойовими частинами, а також для скидання боєприпасів на противника після чого безпілотник повертається. 

«У навчених руках FPV дрони-камікадзе є високоточною зброєю, яка здатна уражати різну броньовану техніку і знищувати особовий склад ворога. Дрони можуть нести боєприпаси різних типів та різної ваги, залітати у окопи і траншеї та вікна будівель, окрім того потрапляти у люки і двері ворожої техніки. Такі безпілотники дають можливість уражати ворожі цілі на дистанціях до 10 і можливо, більше кілометрів», — кажуть експерти з озброєння.

Розвідники на фронті нищать ворожі цілі FPV-дронами. Відео: ГУР МО України/Telegram 

FPV — це дуже загальна назва. Характеристики залежать від конкретної моделі, але такі дрони можуть розвивати швидкість понад 100 км/год і навіть більше.

«Одна з великих переваг FPV-дронів – їхня ціна і висока точність застосування. Найкращі моделі коштують удвічі дешевше за звичний квадрокоптер Mavic. До прикладу, безпілотник, що коштує до 1000 доларів здатен нести на собі заряд, який у разі успішного влучання може уразити і навіть повністю знищити БМП чи танк противника вартістю кілька мільйонів», — пояснили у Мілітарному.

Раніше Заборона розповідала про реактивний дрон-перехоплювач Bullet, який випробували в Україні, а також про те, чому такі БпЛА досі рідкість.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій