Читаєте зараз
ЗСУ дадуть новітні БпЛА, які можуть глушити зв’язок ворога

ЗСУ дадуть новітні БпЛА, які можуть глушити зв’язок ворога

Ilona Kivva
Автор:
  • Німецький концерн Rheinmetall готує для українських воїнів партію дронів Luna NG. 
  • Точну кількість не називають, але це повноцінні БпЛА-комплекси, тобто у складі кожного одразу кілька дронів.
  • У квітні-2023 представили нову версію дрона, озброєну ізраїльськими баражуючими боєприпасами типу Hero-R.

Основні завдання Luna NG — розвідка та коригування ударів по ворожих цілях. При цьому техніка може також забезпечувати мережу LTE на понад 30 000 квадратних кілометрів та навіть перехоплювати та глушити зв’язок ворога. 

Заборона розповідає про новітню розробку провідної оборонної компанії Німеччини.


Luna NG: що за дрони

Оборонна компанія Rheinmetall до кінця 2023 року передасть Україні партію дронів Luna Next Generation (NG). Це остання розробка з цієї серії, пише Bild.

Уряд країни-союзниці вже поставляв українським воїнам дрони типу Luna. Оновлена система буде йти прямо з виробництва, однак точну кількість дронів не називають.

Безпілотник був вперше представлений концерном Rheinmetall на оборонній виставці Eurosatory у червні 2022 року у Франції. Це цілий БпЛА-комплекс, що складається з:

Читати більше новин в Telegram
  • наземної станції управління;
  • декількох безпілотників;
  • катапульти для запуску — посадка здійснюється за допомогою парашута;
  • військових вантажівок — для перевезення і здійснення управління.
Дрон Luna NG на катапульті для запуску. Фото: Rheinmetall

«Безпілотний літальний апарат NG є найновішим елементом системи LUNA для повітряного спостереження, виявлення та відстеження в реальному часі. Завдяки своїй надлегкій, але дуже стабільній конструкції фюзеляжу, виготовленому з пластику, армованого вуглецевим волокном, забезпечується час польоту у понад 12 годин, а завдяки дальності зв’язку понад 100 км забезпечується просторове покриття понад 30 000 квадратних кілометрів», — кажуть розробники.

Варто зазначити, що 12 годин — максимальний час польоту (оптимальний 8 годин), але це майже у двічі більше, ніж у попередніх версіях, де дрон міг літати не більше 6-8 годин. Максимальна висота становить 5 000 метрів. Його маса при цьому — 40 кілограмів.

Безпілотник Luna NG (зліва) та безпілотник Luna (справа). Фото: Rheinmetall

Основне завдання безпілотника — спостереження, виявлення та відстеження цілей, тобто розвідка та коригування. Однак техніка може також забезпечувати мережу LTE, тобто дозволяє користуватися мережею у місця з перебоями покриття. Вона здатна навіть перехоплювати та глушити зв’язок ворога, серед іншого, заважаючи росіянам вести розвідку тими ж БпЛА. 

Цікаво! Компанія Rheinmetall у квітні 2023 року представила нову версію Luna NG, озброєну ізраїльськими баражуючими боєприпасами типу Hero-R. Тобто це розширена версія, яка може не тільки відстежувати, але і вражати цілі. Україні їх передавати не планують.

Раніше Заборона розповідала про американські комплекси THOR, а також про наймасштабніше їх випробування у Нью-Мексико. Вони потенційно можуть стати найефективнішою зброєю проти масованих БпЛА-атак.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій