Читаєте зараз
Українські захисники вийшли з Сєвєродонецька. Що це означає для України

Українські захисники вийшли з Сєвєродонецька. Що це означає для України

Markiian Oliiarnyk
Сєвєродонецьк
https://twitter.com/CanadianUkrain1/status/1540228535784202240
  • Героїчна оборона Сєвєродонецька тривала з кінця лютого. Бої на околицях міста розпочалися наприкінці травня 2022 року.
  • Місто щоденно перебувало під обстрілами окупантів, зруйновано 90% житлових будинків.
  • ЗСУ у Сєвєродонецьку впоралися з поставленими задачами, відтягнувши на себе значні сили ворога та збивши його наступальний потенціал.

24 червня 2022 року припинилася оборона Сєвєродонецька. За місяці активних бойових дій окупанти фактично стерли місто з лиця Землі: понад 80% будинків не підлягають відновленню. Втрата обласного центру Луганщини дуже неприємна, але не катастрофічна, оскільки українські захисники відійшли на більш укріплені позиції, де зможуть ефективніше нищити окупантів.

Заборона розповідає про відхід українських військ з одного з форпостів Луганської області.


Бої за Сєвєродонецьк: вихід ЗСУ з міста

У ніч з 23 на 24 червня 2022 року українські військові отримали наказ відійти з міста на нові укріплені позиції, щоб уже звідти бити окупантів. 

«На жаль, доведеться відводити наших хлопців. Це те, про що ми говорили, що не потрібно розводити “зраду”, ніхто не залишає наших хлопців, ніхто там не допустить оточення. Зараз та ситуація, коли перебувати на розбитих за багато місяців позиціях, просто щоб там перебувати, немає сенсу. Бо з кожним днем пропорційно кількість загиблих на незакріплених позиціях може рости», — пояснив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. За його словами, інфраструктура міста вщент знищена. Пошкоджено або зруйновано 90 % будинків, при чому 80% знищено до такої міри, що не підлягають відновленню. 

Про початок виведення українських військ повідомив журналіст Юрій Бутусов, який перебував у місті. «Сьогодні вночі [24 червня] українські підрозділи організовано залишили частину промзони Сєверодонецька. На тій ділянці фронту, де я знаходився, відхід пройшов під обстрілом, але без втрат… Ми вийшли. Але ми обов’язково повернемось», — йдеться у повідомленні.

Читати більше новин в Telegram

Значення втрати Сєвєродонецька: пояснення ISW

В американському Інституті вивчення війни (ISW) вважають, що захоплення Сєвєродонецька не є серйозним поворотним моментом у війні Росії проти України. Так, це відчутна втрата, але глобально на баланс сил на передовій вона не впливає. Більш того, Збройні сили України в основному досягли своєї мети в битві, уповільнивши та принизивши російські сили.

«Українським військам протягом тижнів вдалося стягнути на себе значну частину російського особового складу, озброєння та техніки у цьому районі [Сєвєродонецька], чим погіршили загальні можливості російських сил, не даючи їм зосередитися на більш вигідних напрямках просування», — пояснюють американські фахівці.

В ISW прогнозують, що російські наступальні операції вже у липні мають загальмувати, не залежно від того, чи вдасться їм за цей час вийти на адміністративні межі Луганської області. Росіяни здобули фактично Піррову перемогу, поклавши у бої чимало своїх найбільш підготовлених бійців. Це дозволить українцям як слід підготуватися та розпочати контрнаступальні дії на важливих напрямках.

«Ідеологічна зацикленість Кремля на завоюванні Сєвєродонецька, як і попередня облога “Азовсталі”, ймовірно, завдасть вирішальної шкоди російським можливостям у майбутніх просуваннях в Україні. Захоплення міста є втратою для України в тому сенсі, що будь-яка місцевість, окупована російськими військами, є втратою, але битва за Сєвєродонецьк не є вирішальною перемогою Росії», — йдеться у зведенні ISW.

Раніше Заборона публікувала велике інтерв’ю з головою військової адміністрації Луганської області Сергієм Гайдаєм, який розповів про особливості захисту Луганщини, західну зброю та способи перемогти російську орду.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій