'
Читаєте зараз
Топ-5 вражаючих фактів про бої за Сєвєродонецьк в середині червня-2022

Топ-5 вражаючих фактів про бої за Сєвєродонецьк в середині червня-2022

Markiian Oliiarnyk
 • Сєвєродонецьк є ключовою точкою в системі оборонної операції Луганщини.
 • Російська армія в Луганській області щоденно втрачає сотні бійців. Підрахунок втрат ускладнений вочевидь пеклом в точках боїв.
 • Українським військовим необхідна далекобійна артилерія, аби відтіснити росіян на безпечну відстань.

На Луганщині триває штурм Сєвєродонецька: битва за форпост зосереджена на дев’яти напрямках. Задля витіснення українських воїнів з міста ворог застосовує усі наявні вогневі засоби: авіацію, реактивні системи залпового вогню, артилерію. Попри це захисники нищать окупантів: вони сотнями гинуть у вуличних боях, втрачаючи переваги. 

Заборона розповідає про ситуацію на Луганщині станом на середину червня-2022.


Залужний описав напрямки наступу на Луганщині

Ворог зосередив на півночі Луганської області свої ударні сили, намагаючись атакувати одночасно на дев’яти напрямках, повідомив головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

Мова йде про такі напрямки:

 • З півдня на північ: Попасна – Комишуваха і далі на Лисичанськ, Попасна – Миколаївка, Попасна – Берестове.
 • З півночі на південь: Богородичне – Слов’янськ, Ізюм – Слов’янськ; нижче Попасна – Світлодарськ.
 • Зі сходу на захід: Сєвєродонецьк – Лисичанськ.
 • Сєвєродонецьк – Метьолкіне, Тошківка – Комишуваха.

«З метою витіснення наших військ ворог застосовує авіацію, реактивні системи залпового вогню, артилерію. Сєвєродонецьк – це ключова точка в системі оборонної операції Луганської області. Місто не може розглядатися ніяк інакше», — зазначив головнокомандувач ЗСУ.

Читати більше новин в Telegram

Окупанти втрачають переваги — Британська розвідка 

Станом на ранок 16 червня на Луганщині росіяни пошкодили або зруйнували 113 шкіл та 38 лікарень, 17 корпусів вишів, припинили діяльність 479 промислових підприємств. В бомбосховищі хімзаводу «Азот» в Сєвєродонецьку залишаються близько 500 осіб, через щільні обстріли зв’язок із ними нестабільний.

Водночас просування російської армії на Луганщині уповільнюється. Що цьому сприяє:

 1. Зруйновані мости.

            За даними британської розвідки, на Луганщині ймовірно зруйновані усі  важливі мости через річку Сіверський Донець. Росії доведеться або здійснити спірну переправу через річку, або просунутися на своїх флангах, які зараз застопорилися, щоб перетворити тактичну вигоду на оперативну перевагу.

 1. Значна втрата російських бійців у вуличних боях. 

            Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай зазначає, що на Луганщині щодня гинуть сотні окупантів. В Міноборони Великобританії зазначають, що через це в суперечливих містах (де триває запекла боротьба за території) ворог діє у складі все більш тимчасових і дуже малокомплектних угруповань. Як стверджує українська влада, деякі російські батальйонні тактичні групи (БТГ), які зазвичай складаються з 600-800 чоловік, налічують лише по 30 солдатів. 

 1. Зменшення переваги РФ в кількості танків.

             Через великі втрати з обох сторін бойові дії на передовій дедалі більше переходять до невеликих груп військ, які зазвичай діють пішки. В таких умовах перевага Росії в кількості танків стає неактуальною. 

 1. Ворог не має значних перемог на Луганщині протягом чотирьох місяців.

            Росія кидає всі резерви на захоплення Сєвєродонецька. Гайдай каже, що жорстокі бої точаться буквально за кожен дім в місті. Але українські бійці продовжують тримати оборону. 

 1.  Задля витіснення окупантів з Луганщини українським військовим необхідно більше зброї.

            Нині ЗСУ не мають змоги витіснити армію РФ на безпечну відстань. Причина цього — відсутність необхідної зброї. Мова йде про далекобійну артилерію. Найближчим часом надати її обіцяє НАТО в рамках нового траншу військової допомоги Україні.

Тактика ЗСУ в Сєвєродонецьку: воїни не здають місто

Українська армія має переваги у вуличних боях і вдало відбиває спроби штурмових дій противника. Таким чином вимотує російські війська, щоб завдати їм втрат як в озброєнні, так і в живій силі.

«За цей час Україна має накопичити достатню кількість необхідного озброєння. Мова йде не лише про важку артилерію, а й про реактивні системи залпового вогню та авіацію», — зазначають в Генштабі ЗСУ.

Тактику відтягування сил\уваги противника підтверджують й британські військові аналітики. Так, захисники Сєвєродонецька, які перебувають на заводі  «Азот», відтягуватимуть на себе увагу російських загарбників. І поки окупанти утримуватимуть більшу частину своїх сил навколо хімзаводу, на інших ділянках фронту українські бійці зможуть перейти до контрнаступу, адже Росії не вдасться оперативно перекинути туди свої війська.

Раніше Заборона розповідала про кілька умов, які, на думку міністра оборони України Олексія Резнікова, потрібні для проведення успішного контрнаступу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій