Українські журналісти отримали Пулітцера. Весь список переможців 2022 року
- Колумбійський університет назвав переможців найпрестижнішої премії з журналістики 2022 року.
- Головну нагороду отримала The Washington Post, кілька премій забрала The New York Times.
- Для відзначення мужності українського народу в цілому та журналістів зокрема заснована особлива номінація.
Всім українським журналістам присудили Пулітцерівську премію у спеціальній номінації «Особлива згадка» за відданість правді і сміливість під час висвітлення вторгнення Російської Федерації в Україну.
Заборона розповідає про вручення Пулітцера у 2022 році.
Особлива згадка: українські журналісти
9 травня 2022 року оголошено переможців Пулітцерівської премії — однієї з найпрестижніших у сфері журналістики. Основні премії з журналістики давали у 15 категоріях, серед яких репортажі, розслідування, колонки, критика, фотографія тощо, а також у семи категоріях у сфері літератури: поезія, історія, художня література, драматичні твори, біографії, документалістика та навіть музика.
Цьогоріч для відзначення війни в Україні спеціально створена номінація «Особлива згадка». Усім українським медійникам присудили нагороду «за мужність, витривалість та відданість правдивому висвітленню подій під час безжального вторгнення Володимира Путіна».
«Попри бомбардування, викрадення, окупацію та навіть смерть у їхніх лавах, вони доклали наполегливих зусиль для створення чіткої картини жахливої реальності, що робить честь для України та для журналістів з усього світу», — відзначили у раді.
Читати більше новин в TelegramПулітцерівська премія-2022 з журналістики: хто отримав та за що
У головній номінації «За служіння суспільству» перемогла газета The Washington Post — за докладну хронологію штурму Капітолію 6 січня 2021 року прихильниками експрезидента США Дональда Трампа. Втім, найбільше нагород отримали The New York Times.
Переможці по номінаціях у журналістиці:
- випуски екстрених новин: за оперативне висвітлення обвалу житлового будинку у Серфсайді — Miami Herald;
- розслідування: за викриття серйозних небезпек на заводі з переробки батарей у Флориді, що змусило вжити заходів для захисту працівників підприємства і мешканців прилеглих територій — Корі Джонсон, Ребекка Воллінгтон та Елі Мюррей з Tampa Bay Times;
- науковий репортаж: за матеріал, який розкрив складнощі побудови космічного телескопа Джеймса Вебба — Наталі Волчовер з Quanta;
- місцевий репортаж: за дослідження тривалого нехтування правилами безпеки у будівництві у Чикаго — Медісон Хопкінс з Better Government Association та Сесілія Реєс з Chicago Tribune;
- національний репортаж: за оцінку тривожної моделі смертності серед водіїв через зупинки поліцією на дорогах, який показав, що сотень смертей можна було б уникнути, якби правоохоронці іноді уникали покарання — команда The New York Times;
- міжнародний репортаж: за викриття величезної кількості жертв серед цивільного населення внаслідок авіаударів під проводом США в Іраку, Сирії та Афганістані — команда The New York Times;
- написання статей: за матеріал про родину, яка зазнала втрат після теракту 11 вересня 2001 року — Дженніфер Сеніор із The Atlantic;
- критичні публікації: за статтю про роль афроамериканців у мистецтві та масовій культурі — Саламіш Тіллет з The New York Times;
- колонки: за матеріали з вимогою справедливості щодо ймовірних жертв відставного детектива, звинуваченого у сексуальному насильстві — Мелінда Хеннебергер із The Kansas City Star;
- редакційна колонка: за кампанію, яка розкрила тактику шахрайства на виборах і виступила за розумні реформи голосування — Ліза Фалькенберг, Майкл Лінденбергер, Джо Холлі та Луїс Карраско з Houston Chronicle;
- ілюстрації: за використання графіки і елементів коміксів у висвітлені утиски уйгурів у Китаї — Фахмід Азім, Ентоні Дель Кола, Джош Адамс та Уолт Хікі з Insider;
- новинні фотографії: за необроблені та термінові зображення виходу США з Афганістану — Маркус Яма з Los Angeles Times;
- особлива фотографія: за фоторепортажі про жертв COVID-19 в Індії — Аднан Абіді, Санна Іршад Матту, Аміт Дейв і покійний данський фотограф Сіддікі з Reuters.
Книги, драма та музика: переможці Пулітцера 2022
- Художня література: «Нетаньяху: розповідь про невеликий і в кінцевому підсумку навіть незначний епізод в історії дуже відомої родини», Джошуа Коен (New York Review Books). Пронизливий, лінгвістично вправний історичний роман про неоднозначність єврейсько-американського досвіду, який представляє ідеї та суперечки настільки ж непостійні, як і заплутаний сюжет.
- Драма: «Жирна шинка», Джеймс Айджеймс. Смішна, гостра п’єса, яка спритно переносить «Гамлета» на сімейне барбекю на американському півдні, щоб впоратися з питаннями ідентичності, спорідненості, відповідальності та чесності.
- Історія: «Покритий ніччю», Ніколь Юстас (Liveright/Norton). Захоплива розповідь про правосуддя корінних народів у ранній Америці та про те, як наслідки вбивства поселенця призвели до найстарішого визнаного договору у Сполучених Штатах.
«Куба: Американська історія», Ада Феррер (Scribner). Оригінальна та захоплива історія, яка охоплює п’ять століть, про острів, який став одержимістю багатьох президентів та політиків й змінив уявлення про США у Латинській Америці та Кубу в американському суспільстві.
- Біографія: «Погоня за мною до моєї могили: спогади художника про Джима Кроу Південного, покійного Вінфреда Ремберта, розказаних Ерін І. Келлі» (Bloomsburry). Пекуча ілюстрована розповідь від першої особи про життя художника протягом 1950-х і 1960-х років у не реконструйованому куточку глибокого Півдня — розповідь про зловживання, витривалість, уяву та естетичну трансформацію.
- Поезія: «відверто: сонети», Дайан Сьюз (Graywolf Press). Віртуозна збірка, яка винахідливо розширює сонетну форму, щоб протистояти безладним суперечностям сучасної Америки, включно з красою та складністю життя робітничого класу в регіоні Іржавого пояса.
- Загальна наукова література: «Невидима дитина: бідність, виживання та надія в американському місті», Андреа Елліот (Random House). Разюча глибока розповідь про дівчину, яка досягає повноліття під час кризи бездомних у Нью-Йорку — портрет стійкості на тлі інституційної невдачі, який успішно поєднує літературну розповідь з політичним аналізом.
- Музика: «Безголоса меса», Рейвен Чакон. Прем’єра відбулася 21 листопада 2021 року в Мілуокі, штат Вісконсин. Оригінальна робота для органу та ансамблю, яка заворожує та нагадує вагу історії в церковній обстановці, сконцентрована та потужна музична експресія з приголомшливим внутрішнім впливом.
Пулітцерівську премію заснував угорсько-американський журналіст і видавець Джозеф Пулітцер. Всі гроші він заповів віддати Колумбійському університету. Частину його спадщини використали для створення Пулітцерівської премії — вперше її було вручено у 1917 році. Комітет премії складається з 19 членів, серед яких провідні журналісти, керівники медіа та науковці.
Раніше Заборона розповідала про створену в Україні онлайн-платформу «Медіа Меморіал», на якій збирають історії журналістів, що загинули під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації.
Читати більше новин в Telegram