Читаєте зараз
В Україні запустили онлайн-меморіал загиблих журналістів

В Україні запустили онлайн-меморіал загиблих журналістів

Ilona Kivva
Автор:
Медіа Меморіал
  • Українські медійники створили особливий проєкт в пам’ять про журналістів, що загинули під час повномасштабної війни в Україні.
  • «Медіа Меморіал» — платформа, на які розміщують історії журналістів у вигляді відео, подкастів та текстів.
  • Окрім того, Національна спілка журналістів України створила спеціальний фонд, який збирає кошти для родин вбитих медійників.

В Україні створили меморіальну онлайн-платформу, на якій збирають історії журналістів, що загинули під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації. Для кожного медійника створюють символічну «прескарту з довічною акредитацією», на основі перевірених даних від Офісу генпрокурора, Національної спілки журналістів України (НСЖУ) та Міністерства культури та інформаційної політики.

Заборона розповідає подробиці онлайн-проєкту «Медіа Меморіал».


«Медіа Меморіал»: проєкт про вбитих журналістів

В Україні в пам’ять про загиблих під час війни журналістів створили спеціальну онлайн-платформу «Медіа Меморіал».

«Війна досі триває. Професіонали, чию пам’ять ми вшановуємо цим проєктом, хотіли її зупинити. Вони — брати по зброї. Їхня зброя — правда. Саме правди агресор боїться найбільше. Він не хоче, щоб світ отримав свідчення його злочинів проти людяності, свободи та демократії. Ці свідчення, не зважаючи на особисту безпеку, і збирали наші герої», — йдеться на сайті проєкту.

На «Медіа Меморіалі» можна знайти текстові історії, відеосюжети та подкасти, зібрані на основі спогадів від близьких та колег, а також перевірених даних Міністерства культури та інформаційної політики, Офісу генерального прокурора та Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Читати більше новин в Telegram

Проєкт створений Starlight Media за підтримки Latvijas Radio, Балтійського центру розвитку ЗМІ та НСЖУ.

За даними Мінкульту, станом на 6 квітня 2022 року в Україні загинуло 25 медійників – 18 журналістів та 7 працівників інших напрямів сфери.

Фонд пам’яті загиблих журналістів

3 травня 2022 року Національна спілка журналістів України запустила Фонд пам’яті загиблих журналістів, діяльність якого спрямована на допомогу родинам медійників, які загинули під час війни.

Благодійні пожертви від українських та закордонних медіа, громадських організацій, громадян тощо надходитимуть на окремий рахунок НСЖУ. 

«Рішення про виплату коштів, зібраних фондом, ухвалюватиме секретаріат НСЖУ за поданням комісії з призначення допомоги. Для контролю за діяльністю фонду буде створена спостережна рада», — зазначили в організації.

Перерахувати кошти можна за реквізитами:

  • Отримувач: Національна спілка журналістів України
  • Номер рахунку: UA703052990000026002000114500
  • ЄДРПОУ: 00027140
  • МФО банку: 305299 (АТ КБ «ПРИВАТБАНК»)
  • Призначення платежу: Благодійна допомога для родин загиблих журналістів

Раніше Заборона розповідала про міжнародну платформу для збору благодійних внесків на підтримку України United 24, а також про те, як зробити пожертву.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій