'
Читаєте зараз
 Український контрнаступ досягає апогею: ЗСУ вийшли на другу лінію оборони армії РФ. Розбір боїв минулого тижня

 Український контрнаступ досягає апогею: ЗСУ вийшли на другу лінію оборони армії РФ. Розбір боїв минулого тижня

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Редакція аналізує публічно доступну інформацію та звіряє її зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. 


Південний напрямок

  • ЗСУ продовжують виконувати диверсійно-розвідувальні операції на лівому березі Дніпра в Херсонській області. Зокрема, через дії української армії в критичній ситуації — без постачання і з перерізаною логістикою — опинилася 205-та окрема мотострілецька бригада Збройних сил РФ (ЗС РФ), дислокована на маленьких острівцях для утримання місцевості.

Паралельно цьому ЗСУ вдалося розширити плацдарм на лівому березі в районі Антонівського мосту. Його ширина наразі складає близько одного кілометра, а глибина — 500 метрів.

  • Найрезультативнішим напрямком з погляду звільненої території за минулий тиждень став район біля Роботиного. Про звільнення цього населеного пункту повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Водночас українські війська просунулись на сході від Роботиного у напрямку Вербового та Новопрокопівки — це можна вважати серйозним оперативним успіхом, адже тут ЗСУ вперше вийшли на другу лінію оборони ЗС РФ, яку ще називають «лінією Суровікіна».

Роман Світан. Фото: Wikimedia

У коментарі Забороні постійний військовий експерт видання Роман Світан каже, що перша та друга лінії, які проходили північніше та південніше від Роботиного, були суцільними, а далі, на південь, у росіян ідуть осередкові лінії, і це означає, що їх можна обійти. Ця особливість прямо вплине на тактику ЗСУ — через осередковість ліній оборони українські війська можуть не йти на Токмак «в лоб», а, найімовірніше, обійдуть місто зі сходу і переріжуть логістику з Кримом.

Проте складнощі при просуванні вглиб створює відкритість флангів ЗСУ між Оріховом та Роботиним, які прострілюються артилерією РФ. Аби розширити плацдарм і убезпечити себе, українська армія намагається деокупувати села західніше і східніше від Роботиного — Вербове і Копані відповідно. Крім того, командування ЗС РФ зрозуміло, що основний удар літньої контрнаступальної кампанії ЗСУ припаде саме на Роботине, тому на ділянку вже були перекинуті стратегічні резерви.

Східний напрямок

  • В районі Бахмута українські війська продовжують утримувати панівні висоти навколо міста та сусідніх Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки — за минулий тиждень ЗСУ вдалося просунутись вперед приблизно на 800 метрів між останніми двома селами.

За Світаном, деокупація Кліщіївки — надважливе завдання через те, що поки ЗСУ стоять на висотах над селом і не рухаються далі на південь, російське угруповання, дислоковане в населеному пункті, не становить великої небезпеки. Але, рухаючись далі, ЗСУ залишать в тилу гарнізон ЗС РФ — саме це утримує їх від просування.

  • На Луганському напрямку росіяни продовжують тиснути на українські війська в районі Куп’янська та, південніше, Кремінної. На цій ділянці ЗСУ вдається за допомогою артилерії та контратак стримувати противника та не давати йому захоплювати нові території. 

Вибухи у тилу армії РФ

  • У ніч на 30 серпня по території Росії було завдано наймасштабнішого удару дронами з моменту початку широкомасштабного вторгнення. Вибухи зафіксували у Московській, Тульській, Псковській, Брянській областях та Севастополі. 

Найуспішнішим можна назвати влучання в аеродром «Хрести» у Псковській області. В результаті атаки було пошкоджено чотири літаки Іл-76.

У Брянській області один з безпілотників влучив на територію та завдав шкоди заводу «Кремний ЭЛ». Цей завод є найбільшим російським виробником мікроелектроніки. Відомо, що там виготовляють продукцію для виробників військової техніки.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій