'
Читаєте зараз
Український воїн пробіг 42 км на протезі, щоб зібрати гроші для побратимів: історія

Український воїн пробіг 42 км на протезі, щоб зібрати гроші для побратимів: історія

Ilona Kivva
Автор:
  • Боєць ЗСУ взяв участь у Лондонському марафоні 2023 року. Це надзвичайна щорічна спортивна і благодійна подія.
  • Учасники мають сплачувати грошові внески, які перераховуються фондам. Також можна відкрити власний збір для певної мети.
  • Український захисник виступав від благодійних організацій. Він здолав всю дистанцію за майже шість годин і зібрав більше 300 000 грн донатів (збір триває).

Роман Кашпур боронить Україну ще з 2016 року. Через поранення під Мар’їнкою у 2019 році втратив ногу, пройшов реабілітацію і зайнявся професійним спортом. З початком повномасштабного вторгнення повернувся до лав Збройних сил України. Щоб допомогти побратимам, які потребують протезування, військовий пробіг 42 кілометри у рамках однієї з найвідоміших у світі спортивних подій.

Заборона розповідає про бійця ЗСУ та його досягнення на TCS London Marathon.


TCS London Marathon: що за подія

Лондонський марафон — це забіг, що проводиться у столиці Великої Британії що квітня. Він є другою за величиною спортивною подією цього типу в країні (після Great North Run) та входить у шістку найвідоміших забігів у світі.

У рамках марафону відбувається кілька окремих забігів:

  • масовий;
  • професійні забіги на довгі дистанції;
  • на інвалідних візках;
  • на 2.8 км — для спортсменів до 17 років. 

Марафон має благодійну мету. Головна ціль — збір коштів для окремих організацій. Схема така: реєстрація, потім проводиться відбір шляхом голосування у два тури. Ті, хто його пройшов, мають сплатити вступний внесок у розмірі 69.99 фунтів стерлінгів (для міжнародних учасників становить 120 фунтів стерлінгів).

Читати більше новин в Telegram

Реєструватися можуть благодійні організації — люди, що бажають виступити від їх імені, подають заявки, а ГО обирає одного або кількох претендентів. Обрані можуть створити онлайн-сторінку для збору коштів.

Масовий забіг у 2023 році пройшов 23 квітня. Дистанція складала 42 кілометри —  від передмістя Лондона Блекхіті до Вестмінстера. 

Роман Кашпур: забіг на Лондонському марафоні

Від благодійних фондів Citizen Charity foundation та British-Ukrainian Aid у забігу взяв участь український військовий Роман Кашпур. Він волонтерив з 2014 року, потім пішов в армію добровольцем. Під час виконання бойового завдання поблизу Мар’їнки 16 травня 2019 року наступив на ворожу протипіхотну міну і втратив праву ногу. 

Після тривалої реабілітації та протезування почав активно займатися спортом. 2 грудня 2021 року він встановив рекорд України у номінації «Тяга літака АН-26 (16 тонн) людиною з інвалідністю».

Після повномасштабного вторгнення чоловік евакуював родину на Вінниччину і повернувся до лав ЗСУ. Воювати пішов на протезі для плавання. Кашпур був в лавах ЗСУ півроку. Повернувшись додому, він готувався до своїх перших міжнародних змагань — Лондонського марафону.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій