Читаєте зараз
Український журналіст Максим Буткевич потрапив в полон на Луганщині

Український журналіст Максим Буткевич потрапив в полон на Луганщині

Ilona Kivva
Автор:
  • Під час боїв за Гірське ворог затримав засновника «Громадського радіо», який з березня 2022 року ніс службу в ЗСУ.
  • Батьки правозахисника впізнали його на відео допиту українських бійців, яке опублікували російські пропагандисти.
  • Питанням визволення Буткевича займається Обʼєднаний центр з пошуку та звільнення полонених під управлінням СБУ та ГУР МОУ. 

Українського правозахисника і журналіста Максима Буткевича, який в березні 2022 року вступив до лав Збройних сил України, взяли в полон в Луганській області. Попередньо, це сталося 24 червня.

Заборона розповідає відомі деталі затримання співзасновника Hromadske radio. 


Засновник «Громадського радіо» і правозахисник затриманий: деталі

Про затримання правозахисника з України стало відомо завдяки відео допиту військових ЗСУ, яке 24 червня опублікувало російське державне агентство РИА Новости. На ньому українські бійці кажуть, що самостійно склали зброю і здалися в районі міста Гірське, що на Луганщині, через те, що їх нібито покинуло командування.

Серед полонених, які давали свідчення, Максим Буткевич. «Було прийняте рішення для збереження особового складу скласти зброю і і здатися в полон. Нам зберегли життя, не били, напоїли, дають воду, їжу, ставляться добре», — каже на камеру правозахисник.

Цей ролик став єдиним джерелом інформації для батьків Максима. Його мати повідомила, що з кінця червня син жодного разу не виходив на зв’язок: Росія повністю окупувала Гірську громаду 24 червня. Родині не відомо, де він перебуває і в якому знаходиться стані. Офіційно інформацію про взяття в полон Буткевича їм підтвердило керівництво роти, в якій він служить. Питанням визволення займається Обʼєднаний центр з пошуку та звільнення полонених, він курується Службою безпеки України і Головним управлінням розвідки Міноборони. Проте рідним не надають жодної інформації — на всі запити відповідають, що справа опрацьовується.

Чим відомий Максим Буткевич

Максим Буткевич —  відомий український правозахисник і журналіст. Працював в різних українських ЗМІ та британському BBC. Восени-2013 він приєднався до команди Громадського радіо. Під час Революції Гідності був ведучим і репортером на волонтерських засадах.

Буткевич також активно займався правозахисною діяльністю. Він  входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при Міністерстві внутрішніх справ України.

З 2013 року Максим був координатором проєкту «Без кордонів», який допомагав українцям, які через військовий конфлікт на Донбасі, втратили домівку, знайти прихисток, займався цим й з початком повномасштабного вторгнення до моменту мобілізації в Збройні сили. Також правозахисник організовував впровадження системи моніторингу та швидкого реагування на порушення прав людини в Україні – REAct, Альянсу громадського здоров’я.

До війни співзасновник Hromadske radio щорічно модерував найбільший в Україні Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини, який відбувається у Києві наприкінці березня — Docudays UA. 

Раніше Заборона розповідала про кращі фільми фестивалю Docudays UA за версією редакції.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору