'
Читаєте зараз
Укриттів в Україні вистачає тільки на половину населення

Укриттів в Україні вистачає тільки на половину населення

Ilona Kivva
Автор:

З початку повномасштабного вторгнення в Україні стало втричі більше споруд цивільного захисту, але ця кількість дозволяє забезпечити захист лише половину населення країни.

«Якщо ми перед початком війни мали на обліку приблизно 20 000 захисних споруд, то станом на зараз їх вже понад 60 000. З них понад 50 000 є придатними до укриття, тобто там населення може перебувати в нормальних умовах. Така кількість укриттів дозволяє нам забезпечити захист приблизно половини населення України», — розповів директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Віктор Вітовецький.

За результатами комісійних обстежень ДСНС встановлено, що наразі загальний фонд захисних споруд в країні складає понад 60 560 укриттів:

  • понад 5200 сховищ;
  • 14 000 протирадіаційних укриттів;
  • понад 41 000 найпростіших укриттів і споруд подвійного призначення.  

За словами Вітовецького, наразі створюють єдину Інформаційну систему «Облік і візуалізація фонду захисних споруд цивільного захисту». Громадяни зможуть бачити найближчі та найзручніші для них укриття на єдиному ресурсі зі зручним інтерфейсом. Систему планують інтегрувати в мобільний застосунок «Дія».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій