Читаєте зараз
Укрзалізниця формує підрозділ для ветеранів-залізничників

Укрзалізниця формує підрозділ для ветеранів-залізничників

Ilona Kivva
Автор:

Укрзалізниця створює підрозділ, який за допомогою дронів моніторитиме та охоронятиме залізничну інфраструктуру, повідомляють в пресслужбі компанії.

В складі підрозділу працюватимуть ветерани-залізничники, які отримали поранення та повернулися з фронту.

«Ця ініціатива допоможе забезпечити охорону залізничних обʼєктів, а також надати можливість ветеранам застосувати свій військовий досвід і навички в цивільній роботі», – зазначили в УЗ.

Для цього український залізничний оператор підписав меморандум із Центром підготовки операторів БПЛА «Крук». Навчання проходитиме, зокрема, на онлайн-платформі для ветеранів, яку «Крук» створює разом з Фондом «Відродження».

Інструктори займуться перекваліфікацією ветеранів-залізничників. Вони навчатимуть їх пілотуванню коптерів, інженерній підготовці і складанням та обслуговуванням дронів.

Безпілотники будуть використовувати для боротьби з розкраданням майна Укрзалізниці на станціях та перегонах, фіксування правопорушень, виявлення крадіжок пального з локомотивів, інспектування інфраструктури під час воєнного стану, а також для участі в розслідуванні транспортних пригод.

Спочатку створять тестовий підрозділ. На його основі планують організувати мережу, яка зробить роботу залізниці ефективнішою.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій