Читаєте зараз
Укрзалізниця пом’якшить правила подорожей з тваринами: що зміниться

Укрзалізниця пом’якшить правила подорожей з тваринами: що зміниться

Ilona Kivva
Автор:

Укрзалізниця ініціювала оновлення норм щодо перевезення котів та собак. Вони набудуть чинності після затвердження нової редакції правил.

«Ми вивчили тонни фідбеку, досвід залізниць-патнерів, залучили експертів UAnimals, юристів, колег з Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури — і вже подали на затвердження зміни», — кажуть в УЗ.

Оновлення такі:

  • визначення «жорстка конструкція» приберуть з опису переносок: підійде сучасний рюкзак для тварин, аби із водонепроникним абсорбуючим дном;
  • для малих тварин до 45 см у холці дозволять тимчасове перебування без переноски — для здорової активності та/або сну;
  • для великих собак від 45 см дозволять проїзд у вагонах СВ та РІЦ (RIC) за повного викупу купе;
  • з великими собаками також можна буде їздити у Інтерсіті+, але за умови викупу всіх місць, що розміщені єдиним блоком у ряду;
  • будь-які службові собаки представників Сил оборони зможуть безоплатно їхати в усіх типах вагонів — з намордником і повідком.

Якщо ж хтось із пасажирів відчує алергічну реакцію чи дискомфорт від сусідства з тваринами, їх забезпечать альтернативними місцями.

«А ще разом з UAnimals починаємо роботу над соціальною кампанією, аби закликати пасажирів без тварин людяніше ставитися до пасажирів із тваринами. Це важливо, адже для багатьох із нас тварина є членом сім’ї», — зазначили в Укрзалізниці.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій