Читаєте зараз
UNA, або Українські національні авіалінії. Україна купить 22 літаки в Airbus для створення національного авіаперевізника

UNA, або Українські національні авіалінії. Україна купить 22 літаки в Airbus для створення національного авіаперевізника

Markiian Oliiarnyk
Володимир Зеленський на заводі «Антонов»
  • Президент України Володимир Зеленський анонсував створення українського національного авіаперевізника у співпраці з Airbus.
  • Робоча назва — Ukrainian national airlines (UNA, Українські національні авіалінії).
  • З французькою компанією Airbus підписали меморандум про закупівлю 22 літаків для середніх та далеких польотів.

Президент України Володимир Зеленський заявив про створення національного авіаперевізника — Українських національних авіаліній (Ukrainian national airlines, UNA). Технічним партнером проєкту стане одним з найбільших авіабудіельників світу Airbus. З французькою компанією  вже підписали відповідний меморандум. Поки відомо про закупівлю 22 середньо- та далекомагістральних літаків.

Заборона розповідає про створення українського національного авіаперевізника, анонсоване президентом Зеленським. Також припускаємо, чому літаки закуповують в Airbus, а не на українському ДП «Антонов».


UNA: Українські національні авіалінії

25 листопада 2021 року, у межах форуму «Велике будівництво: авіація і туризм», президент України Володимир Зеленський анонсував створення українського національного авіаперевізника за участю європейської авіабудівної компанії Airbus.

Онлайн-трансляція форуму «Велике будівництво: авіація і туризм», 25 листопада 2021 року, Київ, Україна. Відео: Всеукраїнський Форум Україна 30/YouTube

«У рамках програми “Велике будівництво” ми робимо новий крок, потужний крок, про який ми говорили. Від обіцянок переходимо до практичної реалізації — це наш національний авіаперевізник. Ми готові інвестувати у повітряний флот, навантажувати українських виробників та залучати світових лідерів до об’єднаних проєктів в авіабудівництві. Ми маємо підтвердження економічної доцільності від наших французьких консультантів», — заявив Зеленський.

Президент України зазначив, що наразі робочою назвою національного українського авіаперевізника є Ukrainian national airlines — Українські національні авіалінії (UNA). На його думку, ця назва є символічною й асоціюється з юністю української держави. Однак у користувачів соцмереж вона радше асоціюється з українським націоналістичним рухом та політичною партією УНА-УНСО (Українська національна асамблея — Українська народна самооборона).

Реакція на робочу назву національного авіаперевізника UNA. Пост: @Novynarnia/Twitter

Національний авіаперевізник, за словами Зеленського, створюється не лише заради збільшення прибутків та пасажиропотоку в Україні, а й заради збільшення статусу, іміджу та престижу. Зокрема цьому сприяло підписання угоди про відкрите небо з Європейським союзом. 

Втім, якщо подивитися на мапу з планами на найближчі п’ять років, то ці сентенції виглядають дивно.

План роботи UNA Фото: мікроблог в Твіттер Михайла Демківа.

Також президент заявив, що у межах своєї програми планує закласти основу для перетворення України на потужний європейський авіахаб, з модернізованими літаками та аеропортами і зазначив, що проєктні роботи над будівництвом нових сучасних аеропортів уже ведуться.

Українські національні авіалінії: партнерство з Airbus

Міністр  інфраструктури України Олександр Кубраков підписав з представниками компанії Airbus меморандум про співпрацю щодо створення національного авіаперевізника. В документі йдеться про лізинг чи купівлю 22 літаків для середніх та далеких дистанцій:

  • шести малих вузькофюзеляжних літаків типу А220;
  • 12 середніх вузькофюзеляжних літаків типу А320/А321;
  • чотирьох широкофюзеляжних літаків типу А330/350.
Airbus A350 XWB здійснює демонстраційний політ під час Dubai Airshow 2021, 15 листопада 2021 року, Дубаї, ОАЕ. Фото: GIUSEPPE CACACE/AFP via Getty Images

Віцепрезидент Airbus у Європі та Центральній Азії Кімон Сотіропулос зауважив, що створення національного авіаційного перевізника відбудеться з нуля. Це дозволить одразу інвестувати у більш досконалі технології, які викидатимуть менше вуглекислого газу, споживатимуть менше палива, і загалом будуть більш екологічними.

Варто зазначити, що наразі будувати повноцінні пасажирські авіалінії на базі літаків виробництва заводу «Антонов» неможливо, оскільки у державного підприємства просто немає середньо- та далекомагістральних літаків. У розпорядженні є лише близькомагістральні літаки Ан-148 (40 штук) та Ан-158 (сім штук), більшість з яких уже використовується регіональними авіаперевізниками з усього світу.

Заборона нагадує, що президент Володимир Заленський пообіцяв видати 1000 гривень кожному повністю вакцинованому українцеві, які можна буде витратити на культурні заходи, спорт або транспорт.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору