'
Читаєте зараз
УПЦ забере у московського патріархату Лавру

УПЦ забере у московського патріархату Лавру

Сергій Сурепін

Після визнання єдиної Української православної церкви всі будівлі, які зараз займає в Україні Московський патріархат, перейдуть у власність УПЦ. Про це в інтерв’ю телеканалу «Прямий» розповів предстоятель УПЦ КП – патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет, повідомляє прес-служба УПЦ КП.

«Держава передала свою власність в користування українській церкві Московського патріархату. Але коли буде тут українська церква визнана, то Лавра – і одна, і друга [Києво-Печерська і Почаївська] – будуть передані українській церкві», – повідомив Філарет.

Також він додав, що «ніякої власності Московський патріархат в Україні не має». Філарет наголосив, що «власність церкви в Україні є власністю української церкви». Разом із цим він зазначив, що Києво-Печерська й Почаївська лаври є українськими святинями, до яких Московський патріархат ніякого відношення не має: «А ті парафії, які побудували, і свої храми за свій кошт, то це є власність цих парафій, а не Росії. Тому Росія тут своєї власності церковної не має».

Нагадаємо, 17 квітня 2018 року президент України Петро Порошенко зібрав лідерів парламентських фракцій і заявив, що звернеться до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням проголосити автономію Української помісної автокефальної церкви. Питання щодо надання автокефалії Українській Православній Церкві може бути розглянуте на зборах Константинопольської Патріархії у вересні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій