'

Уряд призначив в. о. міністрів агрополітики та розвитку громад: одного з них підозрюють у зловживанні на закупівлях

Анастасія Могилевець

Кабінет міністрів України 14 травня призначив тимчасових виконувачів обов’язків міністра аграрної політики та продовольства й міністра розвитку громад, територій та інфраструктури, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Мінагрополітики на деякий час очолить Тарас Висоцький. Посадовець був заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Потім обійняв посаду першого заступника глави Мінагрополітики. У 2019 році був першим заступником голови Черкаської облдержадміністрації, пізніше того ж року тимчасово виконував обов’язки голови ОДА.

Тарас Висоцький. Фото: Taras Vysotskyi/Facebook

У серпні 2023 року Тарасу Висоцькому оголосили підозру у зловживанні на 62.5 млн гривень під час закупівель гуманітарної допомоги для населення Києва та ще восьми регіонів. Тоді асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та ще 27 аграрних спілок стали на захист посадовця.

Міністерством відновлення України тимчасово керуватиме Василь Шкураков. З 2021 року він виконував роботу першого заступника голови відомства. У 2005-2017 роках працював у Міністерстві фінансів, спочатку мав обов’язки економіста, а згодом став директором Департаменту. З 2018-го працював заступником міністра.

Василь Шкураков. Фото: Міністерство інфраструктури України

Також у 2017-2018 роках Шкураков обіймав посаду заступника гендиректора з економіки та фінансів «Укргідроенерго». За два роки, у 2020-му, його призначили генеральним директором «Укрфінжитла».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій