'
Читаєте зараз
Конгресмени США проти «Азову». «Ідеї переваги білої раси неприйнятні»

Конгресмени США проти «Азову». «Ідеї переваги білої раси неприйнятні»

Сергій Сурепін

Добровольці «Азова» не отримають американської військової допомоги. Як повідомляє «Радіо Свобода», бюджетом США на 2018 рік заборонено передавати зброю і витрачати гроші на навчання особового складу одного з найвідоміших українських підрозділів Нацгвардії.

Що трапилося

Український полк «Азов» звинуватили в неонацизмі, тож Конгрес США заборонив витрачати будь-яку суму з 620 мільйонів доларів військової допомоги Україні на його потреби. Автор поправки – конгресмен Ро Ханна. Рішення Конгресу американські експерти називають абсолютно консолідованим. Його підтримали і демократи, і республіканці.

Що каже автор поправки Ханна

«Ідеї переваги білої раси і неонацизм неприйнятні, їм немає місця в нашому світі. Я задоволений тим, що ухвалений бюджет захистить США від надання озброєнь і навчальної допомоги неонацистському батальйону «Азов».

Читати більше новин в Telegram

Відповідь колишнього командира полку «Азов» Андрія Білецького

«Для того, щоб когось звинуватити в неонацизмі, в якомусь лівацькому радикалізмі або ісламізмі, потрібні факти. Якщо колись я або інші командири, офіцери чи офіційні представники тоді батальйону, а потім полку, стверджували якісь речі, які потрапляють під цей термін, можу вам відверто і чітко сказати, що ні. Ми не є неонацистами, не воюємо за створення Четвертого Райху або ще чогось. Хлопці з «Азову», ті що зараз служать, це прості українці, які кожен день виконують свій обов’язок на сході України».

Думка виконавчого директора NCSEJ (Національна коаліція на підтримку євроазіатського єврейства) Марка Левіна

«Військову допомогу повинна отримувати українська армія, а не незалежні воєнізовані підрозділи. Якщо подивитися на їх меседжі, на ті матеріали, які поширюють і «Азов» та інші – ті, хто з ними пов’язаний, – так це екстремістські, ксенофобські, в деяких випадках антисемітські меседжі. Вони вірять, що, як багато хто з них говорять, «Україна повинна бути для українців».

Що відомо про «Азов»

З літа 2015 року військовослужбовці полку «Азов» не перебувають безпосередньо в окопах на передовій. Увесь цей час підрозділ базується в Донецькій області і продовжує виконувати певні бойові завдання.

Зараз «Азов» – це структурний підрозділ Нацгвардії. Він виконує завдання, які ставить командування вище. Полк є державною структурою та належить до МВС України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій