'
Читаєте зараз
В Аризоні хочуть повернути закон 160-річної давності: про що йдеться

В Аризоні хочуть повернути закон 160-річної давності: про що йдеться

Анастасія Могилевець

Верховний суд американського штату Аризона вирішив поновити закон про майже повну заборону абортів, датований 1864 роком. Виконання рішення поки затримали на два тижні. Судді повернули справу до суду нижчої інстанції, щоб вислухати додаткові аргументи, пише BBC.

Протест проти заборони абортів у Вашингтоні. Фото: Gayatri Malhotra через Unsplash

Законом передбачено покарання за аборт від двох до пʼяти років обмеження волі, за винятком ситуацій, коли під загрозою опиняється життя матері. Після постанови суду в Аризоні можуть закрити всі лікарні, які виконують цю процедуру. Також це вплине на медичне обслуговування жінок та вибори в країні. Однак місцеві мешканці зможуть скасувати постанову на референдумі в листопаді 2024 року.

Заборона абортів викликала гучні суперечки задовго до рішення суду. Противники наводили аргумент, що закон не може бути актуальним після стількох років, коли правове поле Сполучених Штатів змінилось докорінно. Сторона, що підтримує заборону абортів, стверджує, що це рішення захистить життя великої кількості ненароджених дітей.

Прокурорка штату Кріс Мейс раніше пообіцяла, що жительок Аризони ніколи не переслідуватимуть за те, що вони перервали вагітність. Після скандального рішення суду вона повторила свої слова та назвала закон драконівським.

«Рішення відновити закон з тих часів, коли Аризона не була штатом, вирувала громадянська війна, а жінки навіть не могли голосувати, увійде в історію як пляма на нашому штаті», – сказала вона.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій