Читаєте зараз
В Атлантиці загинув мільярдер-рекордсмен: що відомо про Хеміша Гардінга

В Атлантиці загинув мільярдер-рекордсмен: що відомо про Хеміша Гардінга

Анастасія Бодюл
  • 18 червня 2023 року у водах Атлантичного океану зник підводний човен з командою з п’ятьох людей. Через 10 днів рятувальники дістали батискаф з загиблими.
  • Судно «Титан» мало доправити членів екіпажу до найвідомішого лайнера «Титанік».
  • Місія була туристичною, адже на човні поплили бізнесмени та лише один професійний моряк.

Британський мільярдер Хеміш Гардінг відомий своїми авантюрними місіями. Зокрема, найдовшим перебуванням на повній глибині океану, зануренням на найнижчу глибину Маріанської западини, польотом у космос. Експедиція до «Титаніка» теж мала стати одним з його досягнень як дослідника.

Заборона розповідає про таємниче зникнення «Титану» посеред океану та про мільярдера.


Експедиція на Титанік: надзвичайна подія 18 червня

В Атлантичному океані з радарів зник підводний човен «Титан», на борту перебувало п’ять людей. Всі вони прямували на чергову екскурсію до затонулого «Титаніка», пише Associated Press.

Експедиція мала вирушити з Сент-Джонса, штат Ньюфаундленд, на початку травня і завершити свою роботу наприкінці червня. Це третя щорічна подорож в місії з опису погіршення стану «Титаніка», який зіткнувся з айсбергом і затонув у 1912 році.

«Корабель занурився вранці 18 червня і через приблизно 105 хвилин припинив виходити на зв’язок з допоміжним судном, канадським дослідницьким криголамом Polar Prince. Представник керівничої компанії OceanGate Девід Конкеннон заявив, що підводний апарат має 96-годинний запас кисню, якого має вистачити орієнтовно до 22 червня», — розповідають у виданні.

Читати більше новин в Telegram

На борту також були:

  • колишній командувач ВМС Франції Поль-Анрі Наржоле, що, можливо, був пілотом апарату;
  • пакистанський бізнесмен Шахзада Давуд;
  • його син Сулейман Давуд;
  • виконавчий директор OceanGate Стоктон Раш.

Пошук судна ускладнювало його віддалене розташування, місцеві погодні умови та стан апарату.

22 червня було встановлено місце знаходження батискафа. Але підняти його змогли тільки через тиждень. 28 червня уламки доставили в порт Сент-Джонс канадської провінції Ньюфаундленд і Лабрадор.

Уламки Титана доставлені в канадський порт. 28 червня 2023 року. Фото: Paul Daly/The Canadian Press via ZUMA Press

Хеміш Гардінг: хто він такий

Гардінг є засновником Action Group і головою міжнародної авіаційної брокерської компанії Action Aviation. Через постійні пригоди та три рекорди Гіннеса 58-річний британець має славу авантюриста-мільярдера. 

Так, 9–11 липня 2019 року Гардінг керував місією та був пілотом екіпажу One More Orbit, який встановив світовий рекорд швидкості польоту літаком навколо Землі. У березні 2021 року він разом із дослідником океану Віктором Весково занурився на найнижчу глибину Маріанської западини і встановив рекорд найдовшого перебування на повній глибині океану на судні з екіпажем. У червні 2022 року мільярдер відправився в космос на ракеті New Shepard компанії Blue Origin.

Підводний човен Титан: характеристики

Човен «Титан» — це підводний апарат вагою 23 000 фунтів (12 700 кг), виготовлений з вуглецевого волокна та титану й оснащений великим запасом міцності. Як функцію безпеки він використовує запатентовану систему моніторингу стану корпусу у реальному часі, що аналізує тиск на судно та цілісність конструкції. Пілот одразу отримує інформацію про будь-які виявлені проблеми і має достатньо часу для безпечного повернення на поверхню.

Фото: OceanGate

На відміну від звичайного підводного човна, апарат має обмежений запас потужності, тому потребує базового корабля, який може спустити його на воду та підняти. Оскільки під водою немає GPS, повідомляти дані надводному кораблю можна лише за допомогою текстових повідомлень.

У компанії запевняють, що на момент початку експедиції «Титан» пройшов понад 50 тестових занурень, у тому числі на еквівалентну глибину «Титаніка».

Раніше Заборона розповідала про створення детальної 3D-моделі «Титаніка», що допоможе вченим у розслідуванні  загибелі лайнера. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій