Читаєте зараз
В Австралії викрили іноземну шпигунську мережу

В Австралії викрили іноземну шпигунську мережу

Ilona Kivva
Автор:

Голова Національної розвідки Австралії Майк Берджесс заявив про розформування групи іноагентів під назвою «Команда А». Вона збирала інформацію про військове співробітництво країни із союзниками, пише BBC

«Команда А», за свідченнями Берджесса, була агресивною та досвідченою іноземною розвідувальною мережею, яка визначила Австралію як пріоритетну ціль. Її члени видавали себе за консультантів, хедхантерів, урядовців і дослідників вигаданих компаній.

Шпигуни були націлені на студентів, науковців, політиків, бізнесменів, правоохоронців, державних службовців, пропонуючи їм тисячі доларів за надання звітів на теми торгівлі, зовнішньої та внутрішньої політики та оборони. Особливий інтерес для агентів становила інформація про оборонний пакт Aucus, який Австралія підписала з Британією та США, кажуть у розвідці.

Мережа шпигунів навіть завербувала колишнього австралійського політика, ім’я якого не озвучили. Це сталось декілька років тому, неназваний депутат більше не працює з «Командою А».

«Цей політик продав свою країну, партію та колишніх колег, щоб просувати інтереси іноземного режиму. У якийсь момент колишній політик навіть запропонував залучити до орбіти шпигунів члена родини прем’єр-міністра. На щастя, ця змова не реалізувалася», — сказав Майк Берджесс.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій